Kādā kārtībā ģimenēm tiks izmaksāts 500 eiro pabalsts?

Ģimene
Santa.lv
Santa.lv
19. februāris
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Vakar apstiprināts, ka vienreizēju 500 eiro pabalstu par katru bērnu ģimenes saņems līdz 31. martam. Kādā kārtībā tas tiks izmaksāts? Vai pabalstu varēs saņemt arī par bērnu, kas jau sasniedzis 18 gadu vecumu, bet vēl mācās skolā?

Kā vēstī informācija Labklājības ministrijas mājas lapā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atbalstu izmaksās bez iesnieguma līdz 2021.gada 31.martam. 

Atbalsts tiks izmaksāts vecākiem, kuri jau saņem:

  • ģimenes valsts pabalstu,
  • piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti,
  • bērna kopšanas pabalstu līdz viena gada vecumam.

Ja par kādu no bērniem tiek saņemts viens no šiem pabalsta veidiem, tiks piešķirts arī vienreizējais atbalsts 500 eiro apmērā. Tas tiks pārskaitīts uz tā vecāka bankas kontu, kurš jau šobrīd saņem kādu no augstāk minētajiem pabalsta veidiem. 

Aktuāls jautājums daudziem vecākiem, vai pabalsts tiks izmaksāts arī par bērnu, kas sasniedzis 18 gadu vecumu? 
Atbilstoši šī brīža noteikumiem ģimenes valsts pabalstu izmaksā par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam, kā arī par bērnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem, ja viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Tātatad, ja bērnam jau ir 18 gadi, bet atbilstoši augstāk minētajiem noteikumiem, arī par viņu tiks izmaksāts 500 eiro atbalsts.

Savukārt tiem, kuriem no 2021.gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām radīsies tiesības saņemt minēto atbalstu, VSAA izmaksās bez iesnieguma 30 dienu laikā no dienas, kad piešķirts bērna kopšanas pabalsts līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalsts.

Kopumā no ārkārtējā budžeta šiem pabalstiem tiks tērēti 182 miljoni eiro.

 

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+