• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju Es audzinu viens

  Ģimene
  8. maijs, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Freepik
  No 11.līdz 17. maijam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīkos akciju Es audzinu viens. Šāda akcija notiks jau trešo reizi.

  “Mēs aicinām ikvienu vecāku, aizbildni, adoptētāju vai audžuvecāku, kurš ikdienā viens nodrošina bērnu aprūpi un saskaras ar dažādām grūtībām, droši vērsties Uzticības tālrunī un saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas skar bērnus”, uzsver inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja. Šīs akcijas ietvaros ir iespēja pašam vecākam bez maksas saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā.

  Uzticības tālruņa apkopotā zvanu statistika norāda, ka arvien pieaug zvanu skaits no pieaugušajiem, kuriem ir dažādi jautājumi saistībā ar bērniem. Īpaši pašlaik Covid 19 krīzes laikā, sastopoties ar dažādiem ikdienas izaicinājumiem, zvani no vecākiem tiek saņemti katru dienu. Līdzšinējā Uzticības tālruņa pieredze liecina, ka sarunas ar vecākiem parasti ir emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Problēmu loks ir ļoti plašs – sākot no bērna disciplinēšanas jautājumiem, uzvedības problēmām un mācību izaicinājumiem līdz pat interneta drošības aspektiem.

  Kā secina speciālisti, kas ikdienā apkalpo zvanus – ne visiem vecākiem, kas vieni rūpējas par bērniem, ir pieejama atbalsta sistēma, tāpēc jo īpaši svarīgi ir savlaicīgi saņemt psiholoģisku palīdzību, risinot ikdienas grūtības.

  Ņem vērā!

  Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no pulksten 12:00 – 20:00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas – čata logs meklējams VBTAI mājaslapā www.bti.gov.lv, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – uzticibaspasts116111@bti.gov.lv.

  1 komentārs

  Lietussargs1
  Es savulaik, pavilkusies uz šādu akciju, piezvanīju, jo audzinu savu 12 gadīgo dēlu viena. Man ieteica pašai griezties pie psihologa. Aptaujājot psihologus (psihoterapeitus) , cik nu atradu kontaktus, secināju, ka man pirmkārt nebūs laika izrauties darba laikā, jo retais konsultē brīvdienā, otrkārt, no budžeta 25-40 eiro katru nedēļu atlicināt nevaru, neviens psihologs mani nepieņēma reizi mēnesī, jo ,lūk, jāejot biežāk. Pie vienas aizgāju uz pirmo vizīti, samaksāju 40 eiro, labāk būtu kaut ko sev nopirkusi, jo attieksme bija - ko man no viņas vajagot. Vairāk nekad uz tādiem 'uzticības' telefoniem netaisos zvanīt, jo no viņiem jēgas nulle, kā arī netaisos griezties ne pie viena psihologa.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+