Cik ātri pēc slimošanas var atgriezties dārziņā?

Uz dārziņu pēc slimošanas
Zane Kazāka
6. novembris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Dārziņā vīruss jau ir!

Vecāki bieži vien uzskata, ka bērns vīrusu ir atnesis no dārziņa, un, ja jau tas tur klejo, tad nav nekādas nozīmes rūpēties par profilaktiskajiem pasākumiem un nogaidīt noteikto izolācijas laiku mājās. Daktere tomēr uzsver, ka to, vai bērns vīrusu ir saķēris dārziņā, kādā sabiedriskā vietā vai no vecākiem, tik viegli nemaz nevar noteikt.

Lai to uzzinātu, jānoskaidro, vai dārziņā ir vēl kāds saslimušais, vai un kādi laboratoriskie izmeklējumi ir veikti, lai noskaidrotu precīzu slimības ierosinātāju. Turklāt jebkurā gadījumā mazā slimnieciņa organismam ir jādod laiks, lai pēc slimošanas atgūtu spēku un atjaunotos.

Tikai vieglas iesnas?

Vēl viens izplatīts mīts ir uzskats, ka bērnam ir tikai nelielas iesnas un ar tādām pietiekami droši var doties uz dārziņu. Vieglas, tikko parādījušās iesnas patiesībā ir signāls tam, ka organismā ir iekļuvis vīruss un bērns ir ne tikai inficējies pats, bet arī kļuvis par vīrusa pārnēsātāju.

Atrodoties dārziņā, vīruss ļoti viegli gaisa pilienu veidā var pārceļot pie citiem bērniem. Tādēļ pediatre Liene Smane stingri uzsver – saslimušu bērnu uz dārziņu vest nedrīkst! Tā ir bezatbildīga rīcība attiecībā pret citiem bērniem.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

3/4Dārziņā vīruss jau ir!

Novērtē rakstu

Lasi citur

1 komentārs

Zvlkx
Viegli pateikt, ka ar iesnām bērnu uz dārziņu vest nevajag, bet vai ģimenes ārsti dod slimības lapu bērna vecākiem, ja bērnam ir iesnas bez temperatūras? Pie tam ir bērni, kam teju nepārtraukti aukstajā periodā ir iesnas, dažas dienas vairāk, tad kādu nedēļu mazāk, tad atkal vairāk, bet ne temperatūras, ne citu komplikāciju nav - tad viņus vispār nevar vest uz dārziņu?

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs