Vai tiešām arī zīdainis masturbē?

Seksuālā audzināšana
Dace Rudzīte
12. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
«Esmu dzirdējusi, ka zīdaiņi masturbē. Vai tā tiešām ir, un kā tas izpaužas?» mums vaicā piecus mēnešus veca dēliņa mamma. Atbildi sniedz geštaltterapeite un smilšu spēles terapijas metodes praktizētāja Inga Kimbore Āboliņa un seksologs Arturs Šulcs.

Gan teorija, gan pētījumi apliecina, ka zīdaiņi masturbē, jo bērns jau piedzimst kā seksuāla būtne. Šādos brīžos zīdainis vairāk saspringst, kājas kustas augšup un lejup, gurni saspiežas, var kļūt straujāka elpa, varbūt skatiens kļūst miglaināks, viņš piesarkst, un pēc tam iestājas atslābums, parasti pēc tam mazulis aizmieg.

Kā atzīst Inga Kimbore-Āboliņa, to nedara visi zīdaiņi, arī seksuālas izpausmes vienam sākas agrāk, citam vēlāk, dažiem ir biežāk, citiem – retāk, tāpēc vecāki to var pat nepamanīt. Savukārt seksologs Arturs Šulcs atgādina, ka mēs taču visi pieskaramies saviem dzimumorgāniem. Daudzi puikas, ejot gulēt, uzliek roku uz krāniņa un aizmieg.

«Vai tā ir masturbācija? Vai vajag tik ļoti fokusēt uzmanību uz bērna seksualitāti? Bērnam jāļauj pētīt un izzināt savu ķermeni, tikpat labi kājas īkšķi kā krāniņu. Tas viss ir dabiski. Ja viņš masturbē, viņam to vajag, ja ne – tātad viņam to nevajag. Tas nav ne aizliedzams, ne speciāli stimulējams,» uzskata seksologs.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs