Augam kopā ar Dārtu – 4. mēnesis

Pirmais gads
Sindija Meluškāne
Sindija Meluškāne
31. oktobris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Lauma Kalniņa
2017. gadā publicētajā Mazuļa augšanas seriālā sekojām līdzi, kā aug Sindijas un Guntara Meluškānu meitiņa Dārta, kas savā ģimenē ir piektais bērniņš. Par meitiņas sasniegumiem un attiecībām ar pārējiem ģimenes locekļiem stāstīja mamma Sindija.

Dārtai ļoti patīk pēdiņu bučošana

Lai arī Dārta lielākoties tikai guļ uz muguras un joprojām varu viņu nolikt lielās gultas vidū, kamēr pati blakus kārtoju drēbes, ir sajūta, ka triju mēnešu vecumā ir noslēdzies pirmais attīstības periods, kurā bērns vēl tikai mācās apzināties savu ķermeni. Tagad šķiet, ka Dārta ir pieaugusi, prot sevi saprast un arī es viņu beidzot saprotu. Vīrs saka, ka viņai ir arī humora izjūta. Jā, viņa tiešām mēdz smieties par to, ka viņai kāds pasaka prrr vai buci, buci. Savukārt, ja Dārtai uznāk kāds kreņķītis, mums ir pašiem savs knifs, kas palīdz vienmēr, – pēdiņu bučošana. Tad Dārta eleganti saliek abas rokas aiz galvas un kaifo. Lieki piebilst, ka arī mēs par šo skatu kaifojam. Arī gulēt mums beidzot izdodas tikt sakarīgā laikā – līdz pulksten 24. Pielieku pie krūts un izslēdzu gaismu. Tumsa iedarbojas nomierinoši. Dārta joprojām guļ kopā ar mums un savā gultiņā nav gulējusi ne reizes. Miegs viņai joprojām ir trausls. Ne vairs tik trausls kā pirmajos mēnešos, kad es pat gaismu nevarēju izslēgt, bet tomēr. Vēlāk uzzinu, ka biežā mošanās nemaz nav slikta, jo, izrādās, tieši seklajā miega fāzē aug un attīstās bērna smadzenes, bet dziļā miega laikā – atpūšas. Vēl esam izstāvējuši rindu uz gūžas un galvas neiroskopiju. Piesardzības dēļ mūsu ģimenes ārste parasti iesaka visus iespējamos izmeklējumus, un es neiebilstu. Manuprāt, labāk lieku reizi pārbaudīt, nevis kaut ko palaist garām. Ir tik patīkami izmeklēšanas laikā izdzirdēt no ārsta vārdus: «Jums ir foršs un gudrs bērns!» Tā ir burvju frāze, kas atkausē un iedveš mieru katras mammas sirdī

Mammai nepieciešams laiks sev

No rītiem turpinu gulēt līdz ar Dārtu un nemaz neceļos, lai sapostu uz skolu vecākos bērnus. Tas viss uz vīra pleciem. Gadās, protams, vakarā nobrīnīties par to, kādu apģērbu meitas izvēlējušās uz skolu. Nav arī patīkami, kad uzslavēju meitu, cik labi viņai sanākusi zirgaste, un izrādās, to pārtaisījusi skolotāja. Tomēr cenšos par to neraizēties un pieņemt, ka neesmu supermamma, kas var visu. Naktī tāpat visai bieži jāmostas, lai barotu Dārtu, un man joprojām nepieciešams miegs, lai organisms atgūtos pēc grūtniecības un dzemdībām. Arī pašiem bērniem labāk, ja pēcpusdienā viņus mājās sagaida izgulējusies, ar dzīvi apmierināta mamma. Ticu, ka šis patstāvības pusgads viņiem nāks par labu. Un, ja tā padomā, miegs ir vienīgais veids, kā es sevi pašlaik lutinu.

Biju pavisam piemirsusi, ka viena no pēcdzemdību perioda blaknēm ir matu izkrišana. Kā man tas riebjas!

Mana draudzene speciāli dzēra pēcdzemdību vitamīnus, tāpat no tā neizbēga. Tiesa gan, izkritušie mati ļoti ātri atauga. Saprotu, ka palēnām jāsāk domāt arī par kontracepciju, jo pagaidām vēl paļaujos uz biežo zīdīšanu. Bet, kā smejot teic mana vecmāte, vienīgā absolūti drošā kontracepcijas metode esot spiodīns. Kas, kas? Spiodīns? Aha! Cпи один! Tulkojumā no krievu valodas – guli viens!

Mēneša prieks

Lielajā dīvānā Dārta pirmo reizi apveļas no muguras uz vēdera. Visticamāk, te nopelns ir arī dīvāna slīpumam, tomēr fakts paliek fakts.

Mēneša atklājums

Salaspils Botāniskā dārza oranžērija, kurp dodamies visi kopā. Arī Dārtai tropu klimats ir ļoti pa prātam.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+