• Kad bērns beidzot izgulēs visu nakti?

  Mazulis
  Iveta Troalika
  Iveta Troalika
  8. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Daudzās ģimenēs pēc pirmā pusgada jautājums par mazuļa miegu kļūst īpaši aktuāls. Tagad gan beidzot bēbim vajadzētu gulēt visu nakti bez pamošanās! Bet, kā skaidro psiholoģe un psihoterapeite Vita Kalniņa, pirmais gads pilnīgi noteikti nav laiks, kad bērnam jāvar izgulēt nakti vai aizmigt vienam.

  Miega treniņi nav vēlami

  Septiņu, astoņu mēnešu vecumā izgulēt visu nakti bez pamošanās, fizioloģiski vēl nav iespējams, tas neatbilst bērna attīstībai. Tāpēc nekādi miega treniņi un paņēmieni, kā to panākt, nav vēlami.

  Vita Kalniņa skaidro, ka ir pierādīts, ka bērni, kas aizmieg vieni paši otrā istabā un lielākoties arī pa nakti pie sevis nesauc, visu nakti organismā saglabā augstu stresa hormona kortizola līmeni. Savukārt mazuļi, kas drīkst gulēt līdzās vecākiem vai vismaz vienā istabā ar viņiem, sajust, sasmaržot, sataustīt viņus, mostas vairākas reizes naktī, taču jūtas drošībā, ko parāda arī hormonu analīzes.

  Ja bērniņš mostas biežāk par četrām reizēm naktī vairāk nekā četras naktis nedēļā un vismaz četras nedēļas no vietas, tad gan būtu jāmeklē palīdzība.

  Citādi varam uzskatīt, ka runa ir par normālu bēbīša miegu.

  Blakus mammai drošībā

  Mammai, kura parasti ir tā, kas aprūpē mazuli arī pa naktīm, par sevi ir ļoti jārūpējas, lai taupītu spēkus. Un pirmais – ir samazināt prasības pret sevi.

  Ja mazulis naktī būs turpat blakus, un mamma, kad viņš ieknukstēsies, tikai pateiks: «Kuš, kuš, es esmu tepat» un pāris reižu papaijās viņam muguriņu, vai, ja izsalkušais mazulis pats varēs sameklēt pusmiegā esošās mammas pupiņu un drusciņ uzēst, tas sievietes atpūtu tik ļoti neietekmēs.

  Bet, ja mammai naktī ir jāiet uz citu istabu pie raudoša bērna, ja viņai šķiet, ka vienīgais veids, kā viņu nomierināt, ir nēsāt pa istabu, līdz viņš iemieg, vai, ka ir jāiesēžas speciālā zīdīšanas krēslā, lai viņu pabarotu, tad tiešām pēc tam viņai būs grūti atkal iemigt.

  Kas ietekmē bērna miegu?

  Protams, būs situācijas, kad bērns naktī modīsies biežāk, piemēram, kad smaganas ir uztūkušas un sarkanas, skaidrs, ka nāk zobi. Vai vecāku attiecību krīzēs, kad viņi strīdas vai tieši pretēji – ir nikni viens uz otru, bet neko nesaka, tas viss var ietekmēt bērna miegu. Bet tas atrisinās un pāriet.

  Ja nekādu iemeslu neredzam, bet mazulis mostas katru nakti tik bieži, ka visa ģimene ir pārgurusi, iespējams, bērnam ir vajadzīga speciālista palīdzība.

  Varbūt viņš joprojām ir dzemdībās pārdzīvotajās grūtībās, vai arī nav varējis tikt galā to spriedzi, ko kaut kāda iemesla dēļ piedzīvojis mammas vēderā. Nevajadzētu uzskatīt, ka, ja bērns otrajā pusgadā divpadsmit reižu naktī mostas, – ai, gan izaugs un vairs nemodīsies. Tad tomēr jādomā, kas noticis vai notiek, kā varam palīdzēt viņam un paši sev, meklējot speciālista – psihoterapeita palīdzību.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē