Augam kopā ar Dārtu – 10. mēnesis

Pirmais gads
30. jūlijs, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Lauma Kalniņa
2017. gadā publicētajā Mazuļa augšanas seriālā sekojām līdzi, kā aug Sindijas un Guntara Meluškānu meitiņa Dārta, kas savā ģimenē ir piektais bērniņš. Par meitiņas sasniegumiem un attiecībām ar pārējiem ģimenes locekļiem stāstīja mamma Sindija.

Tā jau ar mums vecākiem ir – nevaram vien sagaidīt, kad bērns sāks velties, līst un rāpot, bet, kad tas ir noticis, atkal nav labi, jo nu jāpārkārto visa iedzīve. Mantas, trauki un grāmatas no apakšējiem plauktiem jāpārceļ uz augstākajiem. Dažām atvilktnītēm vīrs pat uzmeistarojis īpašas atslēdziņas, lai Dārta tās nevar atvērt. Bet tā, protams, ir alošanās. Patiesībā ir milzu prieks par to, kā Dārta aug un attīstās. Arī liekie kilogrami, par kuriem mazliet satraucos septītajā un astotajā mēnesī, nu kūst acu priekšā. Pareizāk sakot, nekūst, bet nu pieņemšanās svarā katru mēnesi ir vien par 100 gramiem, kas, protams, kontrastē ar to, ka līdz pat sešu mēnešu vecumam Dārta katru mēnesi bija pieņēmusies svarā par veselu kilogramu.

10 mēnešu vecumā Dārta sver 9727 gramus. Pirmo autokrēsliņu, kas bija paredzēts līdz 12 kg, nomainījām jau pagājušajā mēnesī, jo Dārtai tajā vienkārši bija par šauru.

Spēles un rotaļas

Lielā cieņā ir bēbīšu ķerenes. Mēs sitam plaukstiņas, rādot, ka tūlīt, tūlīt Dārtu noķersim, un viņa smejoties mūk prom (rāpus, protams). Dažbrīd Dārta cenšas pieturoties piecelties kājās, taču, atceroties fizioterapeites Vijas Tračumas teikto, cenšamies viņu aicināt atpakaļ uz grīdas. Lai vēl rāpo un nostiprina muguru. Vislielākais prieks, ka Dārta iemācījusies pareizi rāpot. Un viņa prot novērtēt labu joku! Kad es parādos no slēpņa un saku kukū, viņa skaļi aplaudē un smejas.

Savos desmit mēnešos Dārta ēd gandrīz visu to pašu, ko mēs. Ar mēru, protams.

Bet priecājos, ka viņai ļoti garšo dārzeņi, kotletes un dažnedažādi piena produkti, īpaši krējums, kefīrs un saldējums. Turklāt saldējums un krējums ir vienā svara kategorijā.

Tik foršs bērns!

Mēs beidzot esam izstāvējuši rindu uz galvas USG un gūžu sonogrāfiju. Mūsu ģimenes ārste parasti vēlas veikt visus standartizmeklējumus, un es neiebilstu. Man arī šķiet, ka labāk visu pārbaudīt, nevis kaut ko palaist garām. Tāda medusmaize dzirdēt vārdus: «Jums ir forša un gudra meita.»

Man šķiet, ka šo frāzi – jums ir foršs bērns – gan ārstiem, gan citiem speciālistiem un arī mums pašiem vajadzētu teikt biežāk.

 

Mēneša prieks

Bērnu rotaļlieta vilciņš – draugi mums uzdāvināja šo mūsu bērnības rotaļlietu, un izrādās, ka par to liela sajūsma ir ne vien Dārtai, bet arī lielākajiem bērniem.

Mēneša atklājums

Jaunajam autokrēsliņam ir Isofix stiprinājums, tas nudien ir ērti!  

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+