Atkal modē mazdārziņi

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
22. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Mazdārziņš Covid-19 pandēmijas laikā kalpo gan kā atpūtas vieta no ikdienas dzīves iekštelpās, gan arī kā fiziskās un psiholoģiskās veselības avots.

“Par to, ka mazdārziņi atkal ir modē esam pārliecinājušies paši – šī gada aprīlī sākām nomāt savējo un ievērojām, ka mūsu kaimiņu dārzus apsaimnieko pārsvarā jaunas ģimenes,” apgalvo Gunta un Marko Rasi, kas pavasara vidū tikuši pie sava mazdārziņa Rīgā.

Pēdējo gadu laikā arī mazdārziņu nomas piedāvājums strauji audzis, piedāvājot ne tikai ierasti bēdīgo skatu uz pamestiem Rīgas centra dārziņiem, bet radot ainavisku, sakoptu vidi ar jaukiem kaimiņiem, kā arī dažādus izlīdzēšanas pakalpojumus, ja pašiem nav iespējams apmeklēt mazdārziņu ilgāku laiku – dārziņa apliešanu, zāles nopļaušanu, zemes ecēšanu utt.

Jauki mazdārziņu projekti izveidoti gan Rīgā, gan ārpus tās, piemēram, Esena dārzi, Dobnīca un Siguldā īstenotais kopienas dārzs audz, kas jau paspējis iegūt starptautisku atzinību. Ja nepieciešams ekonomiskāks variants, iespējams dārziņu nomāt no pašvaldībām visa Latvijā.

“Par mazdārziņu nomas iespējām netīšām uzzinājām, meklējot nekustamo īpašumu Rīgas tuvumā. Māja ar dārzu ikdienā izbraukājamā attālumā no Rīgas centra – tādas bija mūsu vēlmes. Tā kā bez kredīta ņemšanas šādu variantu nevarējām atļauties, bet šai neskaidrajā laikā kredītu ņemt nebūtu prātīgi, tomēr pavadīt visu vasaru Rīgas centra dzīvoklī arī neuzskatījām par pieņemamu. Tad sākām izskatīt mazdārziņu piedāvājumus.

Varējām atļauties nopirkt mazdārziņu tuvākajā apkārtē, bet tie pārsvarā atradās nepatīkamā, nesakoptā vidē, nerunājot nemaz par drošību tur atstāt mantas.

Tādēļ mūs uzrunāja viens no Rīgā pieejamajiem mazdārziņu projektiem ar 24h apsardzi un plašu, sakoptu un ainavisku vidi.

Paši dārzkopības jomā esam iesācēji, tādēļ lielākie padomu devēji ir mūsu vecāki, ar kuriem pandēmijas laikā cenšamies nesatikties. Tādēļ visas konsultācijas norisinās pa telefonu, un šī projekta dēļ sazvanīties sanāk aizvien biežāk. Mazdārziņa sarunas rada lielu līdzi jušanu un jautrību, jo arī mums pašiem nav skaidrības par gaidāmo ražu, bet ceram, ka kaut kas izaugs," stāsta Gunta Rasa.

«Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija valstī šovasar atvaļinājumam paredzētās finanses un laiku ļauj izmantot lietderīgi, iekopjot savu mazdārziņu. Kā arī, ja visu dienu pavadi mājās pie datora, strādājot attālināti, tā vien prasās vakarā paelpot svaigu gaisu un izvingroties ar lāpstu. Tā ir iespēja atslēgt domas no ikdienas rūpēm un pēc augļiem un dārzeņiem vairs nebūs jādodas uz veikalu vai tirgu, bet ēdīsim pašu izaudzēto,» piebilst Marko Rass.

Jaunie dārznieki izveidojuši īpašu Instagram kontu, kurā sekotāji varēs just līdzi viņu sasniegumiem mazdārziņā. «Priecāsimies, ja kādam bez mums tas sagādās prieku un iedvesmos uzsākt līdzīgus, līdz šim nebijušus pandēmijas laika hobijus,» saka Rasu ģimene.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+