• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Skaidrs, Z/ZR vējš, 5.14 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Ko darīt, ja mājai uzradies cits pārvaldnieks?

  Likumi
  Lolita Lūse
  Lolita Lūse
  13. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Vai ēkas pārvaldnieks, nesaskaņojot ar iedzīvotājiem, drīkst pārvaldāmo objektu pārdot vai atdot citam pārvaldītājam? Atbild Uģis Rengarts, jurists, specializējies īpašumu apsaimniekošanas jautājumos.

  Nē, nevar. Pārvaldnieks var tikai atteikties no pārvaldīšanas, laikus informējot dzīvokļu īpašniekus par to, ka vairs nepildīs pārvaldīšanas pienākumus. Lai nomainītu pārvaldnieku, ir jāsasauc dzīvokļu īpašnieku sapulce atbilstoši Dzīvokļu īpašuma likumam.

  Ir iespējami divi gadījumi, kad to var izdarīt bez jaunas sapulces sasaukšanas: ja iepriekšējā sapulcē esošajam pārvaldniekam dots šāds pilnvarojums, bet šādi gadījumi varētu būt ļoti reti, vai arī tad, ja notiek reorganizācija vai uzņēmuma pārdošana.

  Piemēram: dzīvokļu mājai pārvaldīšanu veic SIA X, kurš tiek pārdots citiem īpašniekiem; vai arī tiek pārdots citam SIA, kurš to pēc tam pievieno sev, un pēc reorganizācijas SIA X vairs nepastāv, bet visu viņa darbību pārņem tā mātes SIA, un attiecīgi ir jauns pārvaldnieks; vai arī tiek sadalīts (piemēram, SIA X nodarbojās ar 10 māju pārvaldīšanu un vēl arī ar citiem biznesa veidiem; reorganizācijas ceļā SIA X tiek sadalīts, izveidojot jaunu SIA ABC, kā rezultātā SIA X turpina darbību ar citiem biznesa veidiem, bet SIA ABC turpina darbību to 10 māju pārvaldīšanā).  

  Par visām reorganizācijām būtu jāinformē dzīvokļu īpašnieki, bet, pat ja nav bijusi informācija, tad tas neko daudz nemaina.

  Ko darīt, ja iepriekšējā apsaimniekotāja vietā pēkšņi ir cits? Visupirms – pārbaudīt vai tas nav tas pats. Varbūt, piemēram, ir mainījies tikai nosaukums? Ja apsaimniekotājam ir arī cits reģistrācijas numurs, tad var noskaidrot, kāpēc tas ir tā – vai viņi vienkārši ir it kā nopirkuši un tagad sāk apsaimniekot vai varbūt tomēr ir bijusi reorganizācija vai arī dzīvokļu īpašnieku sapulce, ar kuru ir izlemts par apsaimniekotāja maiņu.

  Vēl ir iespējams gadījums, kad dzīvokļu īpašnieki ir nodibinājuši biedrību vai iecēluši pilnvarnieku, kuru tie pilnvarojuši uzdot pārvaldīšanas darbības trešajām personām un slēgt ar tām līgumus visu dzīvokļu īpašnieku vārdā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+