Stāsta Inguna Smilšarāja:
- Pēc profesijas zobārste, bet jau vairāk nekā desmit gadus aizrāvusies ar dārza mākslu.
- Savu sapņu dārzu kopā ar vīru Andri veido Mārupē.
- Patīk neparastu augu meklējumi. «Eksperimentēju, pētu, vēroju un cenšos atklāt nepārtrauktā skaistuma noslēpumu visos gadalaikos.»
- Publicē fotoattēlus, videomirkļus un stāstus par dārzu Instagram un Facebook kontos @HortusInspirate
- Dalījusies pieredzē, lasot lekcijas Dārza elpā, savā dārzā uzņēmusi arī tās rīkotās ekskursijas.
Februāra beigās man jau vienmēr liekas, ka ziema ir pārāk ieilgusi. Par laimi, tas ir gada īsākais mēnesis. Minūti pa minūtei dienas kļūst garākas un gaišākas. Dārzs sastindzis saltā mierā, bet dārznieka prātu jau nodarbina domas par pavasari. Šajā brīdī gan vairāk sanāk tāda dīvāna (vai rakstāmgalda) dārzniecība. Lasu žurnālus par dārza tēmu, lūkoju informāciju internetā, pārskatu audzētavu sortimentu un kaļu plānus jaunajai sezonai.
Nav viegli radīt dārzu, kas labi izskatītos nesezonā, aprakts zem sniega kupenām un cietis pamīšus salu un atkušņu periodos. Tieši tādas visbiežāk ir mūsu ziemas.
Tomēr pasakains dārzs arī ziemā ir iespējams, ja tam ir stingrs «skelets».
Ja to veido stabili kauli, kas nenoplaks pēc pirmā slapjā sniega, – kokaugi un krūmi vai arī akmens, mazās arhitektoniskās formas, kā, piemēram, arka, obelisks, pergola, soliņš, skulptūra un pat žogs. Patlaban šie elementi izceļas vairāk nekā citos gadalaikos.
Ziemas beigas ir labākais laiks, lai izpētītu dārzu un plānotu uzlabojumus. Lapu nav, tāpēc var redzēt karkasu un novērtēt, kur kaut ko vajadzētu piestādīt vai pamainīt. Tagad ir īstais brīdis pārskatīt sava dārza bildes un izanalizēt, kas patīk, kas varbūt nav izdevies, kā iecerēts. Pavisam drīz pavasaris būs klāt, un ar jaunu sparu varēsim realizēt katrs savu vīziju par sapņu dārzu.
Raksta turpinājumā fotogrāfijās aplūkojiet Ingunas atklājumus!