• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Viegls lietus, D vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Tirgotājiem varēs piespriest 5000 eiro sodu par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem

  Ārkārtas situācija Latvijā
  Ziņu aģentūra LETA
  25. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kas nosaka, ka par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājam varēs uzlikt sodu līdz 5000 eiro.

  Pieņemtās izmaiņas asi kritizēja vairāki opozīcijas deputāti, pārmetot koalīcijai tirgotāju iedzīšanu vēl lielākās bailēs par to, vai praksē būs iespējams nodrošināt, ka, piemēram, tirdzniecības vietā nav pārsniegts atļautais klientu skaits.

  Attiecīgās izmaiņas Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā iepriekš atbalstītas valdībā un Krīzes vadības padomē.

  Likuma izmaiņu autori Ekonomikas ministrijā (EM) iepriekš norādīja, ka, neskatoties uz valdības noteiktajiem ierobežojumiem saimniecisko pakalpojumu sniegšanai, praksē ir konstatēti atsevišķi gadījumi, ka komersanti turpina saimniecisko pakalpojamu sniegšanu slepus vai klaji ignorējot noteiktos ierobežojumus.

  Tāpat EM secinājusi, ka esošās normas par administratīvo atbildību nav efektīvas vai ir grūti piemērojamas.

  Likumā būs noteikts, ka par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumu saimniecisko pakalpojumu sniegšanā, kas var radīt būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm, Valsts vai pašvaldības policija var pieņemt lēmumu par tirdzniecības vietas, tās struktūrvienības slēgšanu apmeklētājiem līdz septiņām dienām.

  «Ar struktūrvienību ir saprotams atsevišķs veikals veikalu tīklā, lai par viena konkrēta veikala pārkāpumiem netiktu aizvērta visa šo veikalu ķēde jeb tīkls, bet konkrētā vieta, kur notikusi pārbaude un konstatēti pārkāpumi,» iepriekš skaidroja EM.

  Ministrijā atzina, ka šī regulējuma mērķis ir pasargāt sabiedrību no vietām, kur netiek pienācīgi un efektīvi īstenota drošības prasību izpilde, kā arī motivēt saimniecisko pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības.

  Vienlaikus EM atzina, ka norma par saimniecisko pakalpojumu sniedzēju aizvēršanu apmeklētāju apkalpošanai tiktu piemērota tikai galējās nepieciešamības gadījos, ja epidemioloģisko prasību pārkāpums saimniecisko pakalpojumu sniegšanā var radīt tūlītēju un būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm.

  «Norma tiktu piemērota gadījumā, ja piemēram, tiek būtiski pārkāpti pulcēšanās ierobežojumi – tirdzniecības vietā būtiski ir vairāk pircēju nekā to pieļauj normatīvie akti vai tirdzniecības vietā nav izstrādātas iekšējās procedūras un tamdēļ praksē netiek nodrošināta epidemioloģisko prasību izpilde,» skaidroja ministrijā.

  Nosakot katra konkrētā gadījuma slēgšanas termiņu – uz septiņām vai mazāk dienām – galvenokārt, vērtējami divi kritēriji.

  Pirmkārt, pārkāpuma nopietnība vai smagums, otrkārt, objektīvi nepieciešamais laiks konstatēto trūkumu un neatbilstību novēršanai.

  Tāpat grozījumi likumā nosaka, ka par saimniecisko pakalpojumu sniegšanā noteikto normu pārkāpumiem varēs piemērot naudas sodu līdz 5000 eiro.

  Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tam, kad tos būs izsludinājis Valsts prezidents Egils Levits.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+