Medijs: ES ir gatava uz lielu piekāpšanos, lai panāktu breksita vienošanos

Breksits
9. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Eiropas Savienība (ES) ir gatava uz lielu piekāpšanos, lai panāktu vienošanos ar Lielbritāniju par breksita nosacījumiem, trešdien ziņo laikraksts The Times.

Sarunas par breksita vienošanos nonākušas strupceļā jautājumā par tā dēvēto pagaidu risinājumu, kura mērķis ir novērst stingrās robežas atjaunošanos starp Lielbritānijai piederošo Ziemeļīriju un Īriju, kas ir ES dalībvalsts.

Džonsons vēlas svītrot pagaidu risinājumu no vienošanās un ierosinājis aizstāt to ar citiem pasākumiem, paredzot, ka Ziemeļīrija turpinās ievērot ES noteikumus, muitas pārbaudes tiks veiktas tālāk nost no robežas un Ziemeļīrijas likumdošanas sapulcei tiks dotas tiesības reizi četros gados lemt, vai pagarināt vienošanos ar ES par bloka standartu un noteikumu ievērošanu.

The Times vēsta, ka Lielbritānija ir gatava piekāpties jautājumā par  Ziemeļīrijas tiesībām lemt par vienošanās pagarināšanu, bet pārveidojot nosacījumus.

Atsaucoties uz sarunām tuvu stāvošām personām, laikraksts ziņo, ka ES ir gatava pieļaut, ka Ziemeļīrija pēc kāda laika pārskata vienošanos. Ierosināts, ka šādas tiesības Ziemeļīrijai varētu tikt dotas 2025.gadā.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs