• Latvijā aizliedz bezvadu videonovērošanas sistēmas VT-5188 lietošanu

  Tehnoloģijas
  Ziņu aģentūra LETA
  19. jūlijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: v-tac.eu
  Valsts akciju sabiedrība Elektroniskie sakari aizliegusi Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd. ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188.

  Elektroniskie sakari sagatavojuši atzinumu par lēmumu lietot attiecīgo sistēmu, jo tās darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai.

  Lēmums pieņemts, pamatojoties uz veikto pārbaužu rezultātiem, kuros secināts, ka iekārta neizpilda Ministru kabineta noteikumus par radioiekārtu atbilstības novērtēšanu, piedāvāšanu tirgū, uzstādīšanu un lietošanu.

  Elektronisko sakaru pamatdarbības sektoriem ir radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radiomonitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, un tamlīdzīgi.

  2021. gadā, reaģējot uz saņemto informāciju par radiotraucējumiem, izskatīti 127 radiosakaru traucējumu pieteikumi, no kuriem 30 gadījumos konstatēts, ka radiotraucējumus rada neatbilstošu bezvadu videonovērošanas sistēmu lietošana. Tostarp 18 gadījumos kā traucējumu avots atzīta V-TAC Europe Ltd. ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 ekspluatēšana, aģentūrai LETA skaidroja Elektroniskie sakari digitālā mārketinga speciāliste Krista Lubiņa.

  Veicot bezvadu videonovērošanas sistēmas VT-5188 darbības pārbaudi, kā arī izskatot pieejamo informāciju un iekārtas dokumentāciju, ir konstatētas vairākas neatbilstības.

  Tostarp secināts, ka VT-5188 izmanto radiofrekvenču joslu 2500–2513 megaherci (MHz), kas neatbilst Ministru kabineta noteikumiem par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem.

  Tāpat VT-5188 darbība radiofrekvenču joslā 2500–2513 MHz rada kaitīgus radiotraucējumus, kas neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, kā arī ražotāja pērn izsniegtā atbilstības deklarācija atbilstoši tajā norādītajam preces nosaukumam neietver videosignāla uztveršanas un ierakstīšanas iekārtu, jo attiecināma tikai uz bezvadu IP kamerām, nevis uz visu bezvadu videonovērošanas sistēmu.

  Vienlaikus ražotāja izsniegtā atbilstības deklarācija nav parakstīta, kā to nosaka attiecīgie Ministru kabineta noteikumi, savukārt uzstādīšanas instrukcijā nav skaidri norādīts bezvadu videonovērošanas sistēmas modelis.

  Elektroniskie sakari arī secinājuši, ka iekārtas uzstādīšanas instrukcijā nav norādīta radioiekārtu darbības radiofrekvenču josla un signāla jauda, nav aprakstīta sistēmas darbības kanālu izvēle un nav norādīti brīdinājumi par Latvijā neatļautu darbības kanālu lietošanas aizliegumu, tādējādi nesniedzot lietotājiem būtisku informāciju par sistēmas lietošanas ierobežojumiem.

  Par sagatavoto atzinumu un lēmumu aizliegt Latvijā izmantot bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 VAS Elektroniskie sakari informējuši Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) un iekārtu izplatītāju.

  Lai izvairītos no neatbilstošu radioiekārtu lietošanas, kas rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajām radiosakaru sistēmām, Elektroniskie sakari pirms to iegādes aicina pārliecināties, vai iekārta atbilst prasībām. Proti, vai radioiekārta ir marķēta ar CE zīmi, radioiekārtai ir pievienota atbilstības deklarācija, kas apliecina iekārtas atbilstību direktīvai 2014/53/ES (RED), kā arī, vai radioiekārtai ir pievienota lietošanas informācija.

  Publiski pieejamā informācija liecina, ka V-TAC Europe Ltd. ir Bulgārijā reģistrēts uzņēmums.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+