Kariņš: Ekspertiem jāvērtē iespēja skolēniem mācības organizēt ārā

Ārkārtas situācija Latvijā
Ziņu aģentūra LETA
9. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Facebook
Ekspertiem būtu jāvērtē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikums organizēt mācības ārā, otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

IZM izskatīšanai valdībā bija iesniegusi priekšlikumu, kas paredzētu atļaut klātienes nodarbības ārtelpās grupām līdz 20 cilvēkiem pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē. Tomēr minētais jautājums patlaban vēl netika skatīts, jo tas netika vērtēts Operatīvās vadības grupā.

Tajā pašā laikā Kariņš IZM ideju vērtēja kā interesantu un vērtējamu. «Nezinu, kā to varētu īstenot, bet šis ir priekšlikums, ar kuru ekspertiem būtu vērts pastrādāt. Šis būtu veids, kā palīdzēt bērniem akadēmiski un psihoemocionāli,» pauda Kariņš.

LETA jau ziņoja, ka IZM rosinājusi valdībā atļaut klātienes nodarbības ārtelpās grupām līdz 20 cilvēkiem pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē.

IZM norādīja, ka klātienes nodarbības ārtelpās varētu īstenot gan formālā, gan neformālā izglītībā, vienlaikus nodrošinot visus nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības.

Formālās izglītības programmu ārtelpās varētu īstenot ne vairāk kā piecas nodarbības no attiecīgās nedēļas paredzēto nodarbību skaita. Savukārt neformālā izglītības programmā varētu īstenot ne vairāk kā divas nodarbības no attiecīgās nedēļas paredzēto nodarbību skaita, vienas nodarbības ilgumam nepārsniedzot 40 minūtes.

Kā atzīmēja IZM, ārtelpu nodarbības tiktu nodrošināta kontrolēta vide – konkrēts skaits studējošo, proti līdz 20 cilvēku, droša distance, maksimālais nodarbības ilgums līdz 40 minūtēm, kas nav attiecināms uz sporta treniņu nodarbībām.

Pēc IZM paustā, šāds risinājums nepieciešams, jo Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji audzis Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas nodaļas neatliekamo pacientu skaits, ir ierobežojumi, ar ko jaunieši neprot tikt galā un ir nepieciešamība nostiprināt attālinātu mācību laikā iegūto zināšanu vismaz atsevišķus aspektus.

LETA jau ziņoja, ka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) valdībā ir paudusi – lai noņemtu spriedzi bērniem, vecākiem un skolotājiem, risinājums varētu būt 20 cilvēku grupām ārtelpās nodrošināt formālo un neformālo izglītību. Viņasprāt, līdz piecām nodarbībām varētu organizēt formālo izglītību, savukārt līdz divām – neformālo.

Patlaban esošais regulējums paredz, ka sporta jomā amatieru sporta treniņi drīkst notikt tikai ārpus telpām – līdz desmit cilvēkiem un neizmantojot ģērbtuves. Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņem klientus iekštelpās – nestrādā trenažieru zāles un nevar doties uz klubu trenēties individuāli.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+