Instagram pastiprina cīņu pret dezinformāciju

Sociālie tīkli
Ziņu aģentūra LETA
17. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Tiešsaistes mobilā fotogrāfiju un video koplietošanas un sociālā tīkla pakalpojuma uzņēmums Instagram pirmdien pastiprināja savu cīņu pret dezinformāciju, izveidojot alianses ar faktu pārbaudītājiem visā pasaulē, lai atmaskotu maldināšanu koplietotās fotogrāfijās vai video.

Sociālā tīkla uzņēmumam Facebook piederošais Instagram jau šī gada sākumā uzsāka īstenot faktu pārbaudīšanas programmu ASV.

«Šodien notikusī [šīs programmas] paplašināšana ir svarīgs solis mūsu centienos apkarot dezinformāciju Instagram," tiešsaistes paziņojumā pavēstīja Instagram vadība.

«Uz foto un video bāzēta dezinformācija ir aizvien lielāks izaicinājums mūsu nozarē, un mūsu komandas ir fokusējošās uz tā risināšanu.»

Instagram sāka sadarboties ar trešās puses sabiedrotajiem ASV, lai palīdzētu identificēt, izskatīt un marķēt maldinošus paziņojumus.

Saturu, kas atzīts par nepatiesu, ignorē «Instagram» meklēšanas vai ieteikšanas rīki. Ja lietotāji to atrod, tas tiek parādīts ar brīdinājuma marķējumu.

«Kad trešās puses faktu pārbaudītājs atzīst saturu par nepatiesu vai daļēji nepatiesu, mēs samazinām tā izplatību,» paziņoja Instagram.

«Papildus tam, šis saturs tiks marķēts, lai cilvēki varētu labāk izlemt, ko lasīt, kam uzticēties un ar ko dalīties.»

Kad paziņojums tiek atzīts par maldinošu, programmatūra to sameklē visā Instagram platformā, lai atbilstoši marķētu.

«Mēs lietojam attēlu atbilstības tehnoloģiju, lai atrastu citus šī satura gadījumus un pievienotu marķējumu, palīdzot samazināt dezinformācijas izplatību,» pavēstīja Instagram.

«Papildus tam, ja kaut kas ir atzīts par nepatiesu vai daļēji nepatiesu Facebook, tad no šodienas mēs automātiski marķēsim identisku saturu, ja tas būs ievietots Instagram (un otrādi)."

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs