Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Ārsti, kas nerunā, bet ņaud un murrā

    Interesanti
    Zane Piļka-Karaļeviča
    Zane Piļka-Karaļeviča
    16. februāris, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Kaķu terapija pasaulē kļūst arvien populārāka. Vai tiešām minči spēj dziedināt slimos?
    Nākamais: Felinoterapijas veidi un funkcijas

    Felinoterapija jeb kaķu terapija daudzās valstīs ir plaši izmantota dažādu slimību ārstēšanā. Kamēr nebija veikti oficiāli pētījumi, cilvēki felinoterpiju vērtēja kā kaut ko starp veiksmi un šamanismu. Taču, kad zinātnieki nāca klajā ar saviem slēdzieniem par šo terapijas veidu, domas par kaķu ārstnieciskajām spējām krasi mainījās.

    Kaķu terapijas efektivitāte

    Pasaulē fiksēti simtiem gadījumu, kad ārstēšana ar kaķu palīdzību veicinājusi pozitīvu dinamiku slimības gaitā, un pat tādi, kad cilvēks pilnībā izārstējies. Lieliski rezultāti tika novēroti, ar kaķu palīdzību ārstējot bērnus ar īpašām vajadzībām. Ārsti nonāca pie slēdziena, ka kontaktēšanās ar kaķiem pozitīvi ietekmē arī pacientus ar sirdskaitēm, traumām vai iedzimtiem smadzeņu attīstības un psihes traucējumiem.

    Psihoterapeiti apstiprina faktu, ka kaķi palīdz pacientiem izveseļoties no narkotiku atkarības vai izkļūt no smagas depresijas.

    Novērojumu laikā ārsti piefiksēja, ka ārstēšana ar kaķiem devusi pozitīvus rezultātus pat ļoti agresīviem slimniekiem. Ļoti bieži cilvēkiem ar panikas traucējumiem nav iespējams palīdzēt, jo pacients netic ārstam, baidās par savu dzīvību, domā, ka viņu mēģina apmānīt. Pat šādai pacientu kategorijai manīta absolūta uzticība kaķiem. Jāteic gan, ka no sākuma slimnieki nepievērsa nekādu uzmanību dzīvniekiem, taču ar laiku viņi tomēr spēja nodibināt kontaktu.

    Lieliskus rezultātus šajā ziņā uzrādīja felinoterapijas pacienti ar smagiem psihes, traucējumiem, kā šizofrēnija, mānijas u. c. Vēlāk paši pacienti skaidroja, ka kaķim viņi var ticēt, jo viņš nedara neko pretdabisku. Bija piefiksēts, ka kaķi procedūru laikā uzvedas ļoti taktiski, nesteidzas tuvoties pacientam vai glausties gar viņu.

    Pierādīts, ka kaķu murrāšana pozitīvi ietekmē audu reģenerācijas ātrumu. Šis fakts guva zinātnisku pamatojumu, pateicoties amerikāņu zinātniekiem, kuru specialitāte ir kaķu balss signālu pētniecība. Grūti noticēt, taču ņaudēšanai, rūkšanai un murrāšanai tiek pievērsta visai liela uzmanība mūsdienu zinātnē un medicīnā.

    Interesanti!

    Ideja izmantot kaķus mūsdienu medicīnā radās, pateicoties tūkstošiem kaķu saimnieku, kas regulāri dalās privātā pieredzē. Ja palasīsi kaķu mīļotāju forumus internetā, noteikti atradīsi neskaitāmus stāstus par to, kā kaķis izārstējis mokošas galvassāpes vai radis pieeju problemātiskam pusaudzim.

    Raksta turpinājums:

    Nākamā lapa

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē