• Saņēmu analīžu rezultātus un apjuku: vai tiešām mana vagīna ir netīra?!

  Jautājumi un atbildes
  Santa.lv
  Santa.lv
  29. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Sofia Zhuravetc/Shutterstock.com
  Visas zinām, ka reizi gadā jāapmeklē ginekologs. Tāpat reizi gadā ieteicams veikt arī profilaktiskus izmeklējumus, analīzes. Un ne viena vien ir pamanījusi rezultātos frāzi – vagīnas tīrība. Ko tas īsti nozīmē, skaidro ginekoloģe Klinta Lisnere.

  Kāda lasītāja jautā: Ko analīžu lapā nozīmē sadaļa – vagīnas tīrības līmenis? Man uzrādījās trešais. Ginekoloģe apgalvoja, ka nekas neesot jādara un ka šī sadaļa neesot svarīga. Bet – ja nav svarīga, kāpēc to pārbauda?

  Vagīnas tīrības līmenis ir sena – vēl no 20. gadsimta sākuma – maksts vides klasifikācija. Tajā vērtē laktobaciļu, epitēlijšūnu un leikocītu skaita attiecības, kas liecina par maksts mikrovides stāvokli.

  Tāpēc nosaukums maksts tīrība nav īsti atbilstošs, jo, protams, tam nav nekādas saistības ar tīrību vai netīrību.

  Šīs klasifikācijas 1. un 2. klase liecina, ka maksts iztriepē atrasts vairāk labo baktēriju jeb laktobaciļu un maz leikocītu, epitēlijšūnu vai citu baktēriju, kuru klātbūtne varētu liecināt par iekaisīgiem procesiem, tāpēc maksts vidē visdrīzāk viss ir kārtībā.

  Savukārt 3. un 4. klase rāda, ka laktobaciļu skaits ir relatīvi samazināts, savukārt leikocīti, epitēlijšūnas un nosacīti patogēnās baktērijas ir savairojušās, kas liecina, ka maksts mikroflorā ir disbalanss.

  Bet šie analīžu rezultāti noteikti jāvērtē kopā ar sievietes pašsajūtu, vai viņai ir kādas sūdzības – nieze, izdalījumi ar nepatīkamu smaku, izmainītu krāsu.

  Ja ir tikai analīžu lapiņa ar 3. vai 4. kategoriju, bet sūdzību nav, tad tiešām nekas arī nav jādara.

  Bet, ja sieviete jūtas slikti un viņai ir šis maksts mikrofloras disbalanss, bet nekas cits iztriepē nav atrasts, kas ir specifiski jāārstē, tad var noderēt probiotiķu kurss, kas palīdzēs atkal savairoties labajām baktērijām un atgriezties līdzsvaram. Ja sievietei sūdzību nav, jāļauj makstij dzīvot savu dzīvi un pašai regulēt savu mikrofloru.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē