• Rīcības plāns, lai uzveiktu maskni un citas ādas problēmas šajā karstajā vasarā

    Skaistumkopšana
    Sandra Puntule
    Sandra Puntule
    1. augusts, 2021
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Unsplash
    Vasaras karstumā āda nemaz tik labi nejūtas, jo intensīvā svīšana rada tās kairinājumu, kas savukārt izraisa vairākas citas problēmas. Ko darīt? Konsultē dermatoloģe Kristīne Kalniņa, Lāzermedicīnas klīnika.

    Bez tīrīšanas nu nekādi

    Vasarā ādas attīrīšana ir jo īpaši svarīga – tā nepieciešama divas reizes dienā un bez nekādiem izņēmumiem, arī tad, ja vēlu naktī esi atgriezusies no izklaidēm un nemaz vairs negribas to darīt. Katru dienu uz mūsu ādas nogulsnējas netīrumi, gaisa un arī ūdens piesārņojuma nogulsnes, mēs neskaitāmas reizes dienā pieskaramies sejai, kaut ko uz tās atstājot. Turklāt āda taču svīst, taukojas, mēs klājam uz tās krēmu, kosmētiku, saules aizsarglīdzekļus. Un vēl arī šīs vasaras īpašā iezīme – nepieciešamība valkāt sejas masku. Karstā laikā tā var veicināt ādas macerāciju – audu izmirkšanu, kam seko ādas iekaisums. Ir radies pat jauns jēdziens – maskne, kad ādas izsitumi pastiprināti veidojas zonā, ko noklāj maska. Sevišķi izteikti tas var būt problemātiskai ādai ar tendenci uz iekaisumu.

    Ikdienā attīrot ādu, mēs ne tikai noņemam no tās visu lieko, bet arī regulējam ādas lobīšanos, attīrām no atmirušajām šūnām un, darot to regulāri, mazinām pārmērīgu ādas taukošanos. Kvalitatīvi attīrīta āda izskatās starojoša, tās tonis vienmērīgāks, uz ādas uzklātie serumi un krēmi uzsūcas un iedarbojas labāk. Svarīgi ir atrast tieši savam ādas tipam piemērotu attīrošo līdzekli, lai tas būtu vienlaikus gan efektīvs, gan saudzīgs.

    Un atceries, ka pareizs uzturs ir ļoti svarīgs, tāpēc vasarā jāuzņem pēc iespējas daudz vitamīnu, taču nepārspīlē ar saldajām ogām – cukurs veicinās izsitumu veidošanos.

    Mitrināšana + saules aizsargkrēms + minerālpūderis

    Ja esi pamanījusi, ka āda kļūst taukaināka, ir svarīgi to intensīvi mitrināt. Tas patiešām palīdz! Divas reizes dienā regulāri mitrinot ādu ar piemērotu kopjošo kosmētiku, pakāpeniski noregulējas tauku dziedzeru darbība. Protams, nenotiks gluži tā, ka izmainīsies ādas tips un tā vairs nebūs taukaina, tomēr pārmērīgi taukaina tā vairs nebūs. Papildus ādas mitrināšanai noteikti jālieto krēms ar SPF filtru, jo saules ietekmē oksidējas tauku dziedzeru saturs, pastiprinot komedonu veidošanos un iekaisumu risku. 

    Lai samazinātu ādas spīdumu T zonā, ieteicams lietot attīrošas, sebumu regulējošas maskas. Ikdienā labs ir minerālpūderis, jo tas paliek ādas virspusē, nenosprostojot poras, vienlaikus uzsūc lieko sebumu un matē ādu. Minerālpūderi ir ideāli piemēroti gan taukainai, gan kombinētai, gan problemātiskai ādai. No salonu procedūrām piemērota biorevitalizācija un mezoterapija. Šīs metodes dziļi un intensīvi mitrina ādu, samazina poras un normalizē tauku dziedzeru darbību. 

    Vai tiešām arī duša var kaitēt ādai? 

    Protams, karstumā gribas ik pa laikam atvēsināties un noskaloties dušā. Lai neietekmētu ādas mikrofloru, izvēlies tikai maigus dušas gelus un eļļas. Ja dušā ej biežāk nekā 2–3 reizes dienā, tad gan ieteicams vien noskaloties ar ūdeni, pēc tam uzklājot kādu mitrinošu līdzekli, jo tik bieža mazgāšanā tiešām sausina ādu. Ja ķermeņa āda ir izteikti sausa un jutīga, mitrinošs krēms vai gels jālieto pēc katras peldes vai mazgāšanās. Ja karstā laikā nepatīk krēmoties, lieliska alternatīva ir losjoni un geli, kuru sastāvā ir vairāk ūdens un mazāk lipīdu (piemēram, Babe alvejas gels, Lierac ķermeņa gels, Filorga ķermeņa putas), tie ātri iesūcas un nerada taukainas ādas sajūtu. Jaunums ķermeņa kopšanas līdzekļu sastāvā ir alfa hidroksiskābes – tās mitrina un noloba atmirušās ādas šūnas, vienlaikus padarot ādu gludāku un elastīgāku. 

    Nejaukie sarkanie plankumi

    Karstumā biežāk veidojas izsutumi un sēnīšu infekcijas, parasti tie rodas vietās, kur āda saskaras ar ādu, ir izteiktāka berze un norit intensīva svīšana – zem krūtīm, ādas krokās. Šī mēdz būt aktuāla problēma korpulentiem cilvēkiem un sievietēm ar kuplām krūtīm. Svarīgi ir pēc katras mazgāšanās vai peldēšanās rūpīgi nosusināt ādu, lai krokās nepaliktu nekāds mitrums. Lai mazinātu berzi, var izmantot bērnu pūderi. Bet mūsu vecmāmiņu metodi – pūderēt ādu ar miltiem vai kartupeļu cieti – gan nevajadzētu izmantot – infekcija būs garantēta, jo gan milti, gan ciete ir laba barotne baktērijām un sēnītēm.

    Ja pievienojas sarkanīgi vai sarkanbrūni niezoši plankumi cirkšņos, padusēs, starp kāju pirkstiem vai citur uz ķermeņa ādas, iespējams, tā ir sēnīšu infekcija. Tad gan jāmeklē palīdzība pie ģimenes ārsta vai dermatologa, lai infekciju neielaistu un pēc iespējas ātrāk izārstētu.

    Saules bijis par daudz? 

    Ja pēc uzturēšanās saulē āda ir apsārtusi, savilkta, jutīga, pat sūrstoša, atvēsini to ar celulāro vai termālo ūdeni un iezied ar kādu  gelveida pēcsaules līdzekli – tie efektīvi  nomierina un intensīvi mitina ādu.

    Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē