• Plastiskā operācija pēc dzemdībām—kam piemērota un cik tā maksā?

  Plastiskā operācija
  Zane Blanka
  Zane Blanka
  29. jūnijs, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: SHUTTERSTOCK
  Ja pēc viena vai vairāku bērnu iznēsāšanas un laišanas pasaulē jau pagājis kāds laiks, bet tavs ķermenis nav atguvis iepriekšējās formas un tu neesi ar to mierā, iespējams, var palīdzēt plastiskā ķirurģija. Kādas ir iespējas dažādu ķermeņa zonu glābšanā, stāsta sertificēta plastikas ķirurģe Evija Rodke-Sproģe.

  Krūšu palielināšana ar implantiem

  Kam piemērota? Ja pēc bērniņa piedzimšanas krūtis zaudējušas iepriekšējo izmēru, par krūšu korekcijas operāciju vari sākt domāt pusgadu pēc tam, kad esi beigusi zīdīt mazuli. Tad hormonālais līmenis ļaus audiem un dziedzeriem normāli reaģēt uz atlabšanas procesu. Visbiežāk implantus ievieto zem muskuļa – tas ļauj krūtīm izskatīties maksimāli dabiski, ilgstošāk saglabāt formu un implantu nevar sataustīt vai pamanīt, kā arī ir mazāks sarežģījumu risks. Savukārt, ja audu segums ir pietiekams un kupls, implantus var ievietot arī virs muskuļa. Tur gan ir ierobežots implanta izmērs, bet atveseļošanās process ir vieglāks. Implanti atšķiras gan pēc lieluma, gan struktūras un formas. Katrai sievietei būs piemērots cits implants, un to vislabāk noteiks speciālists, ņemot vērā sievietes vēlmes, gaumi, arī anatomiju un to, kā krūtis izskatījās pirms tam.

  Kā notiek operācija un atlabšana? Operāciju veic vispārējā anestēzijā, pēc tam vienu nakti jāpaliek klīnikā. Nedēļu pēc operācijas jālieto elastīgās saites apsējs, mēnesi jāvalkā speciālā pēcoperācijas apakšveļa. Nedēļu pēc operācijas jau var mazgāties dušā, bet pēc mēneša apmeklēt pirti, baseinu, iet vannā, sportot. Daktere Evija Rodke-Sproģe iesaka pirmajā nedēļā pēc operācijas neiet uz darbu un atbrīvot sevi arī no mājas soļa un rūpēm par bērniem. Atkarībā no dzīšanas procesa būs sievietes, kam nepieciešams veikt arī speciālu masāžu krūtīm (kā to izdarīt, iemācīs speciālists). Dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs, kad būs pagājis mēnesis pēc operācijas, tad sievietei vairs nav nekādu ierobežojumu – viņa drīkst iet pirtī, peldēt baseinā, doties uz solāriju, sauļoties, sportot, lidot ar lidmašīnu un nirt dziļi zem ūdens, zīdīt bērnu (grūtniecību var plānot, sākot no sestā mēneša pēc krūšu operācijas).

  Krūšu palielināšanas operācijas cena: no 2800 eiro.

  Krūšu pacelšana

  Kam piemērota? Šādu operāciju iesaka veikt sievietēm, kurām pēc grūtniecības un bērniņa zīdīšanas krūtis ir noslīdējušas uz leju un zaudējušas formu, bet ne lielumu.

  Kā notiek operācija un atlabšanu? Ja sievietei ir pietiekams daudzums savu audu un krūtīm trūkst tikai formas, tad šajā operācijā netiek izmantoti implanti, bet gan sievietes pašas audi, ar kuru palīdzību plastikas ķirurgs atjauno krūšu formu un izskatu. Parasti pēc šīs operācijas krūšu lielums nemainās, bet krūtis kļūst tvirtākas, kompaktākas, nav liekās ādas, tās nav nošļukušas. Operācijas laikā tiek veikts iegriezums tikai ap krūts areolu (tur paliek sīka rētiņa) vai arī, ja daudz liekās ādas, tiek veikts arī papildu iegriezums apgriezta T burta formā uz leju. Operācija notiek vispārējā anestēzijā. Viena nakts jāpavada klīnikā, nedēļu pēc operācijas jāvalkā elastīgās saites apsējs, bet pēc tam jau var valkāt parasto krūšturi. Nedēļu pēc operācijas var atsākt mazgāties dušā, bet pēc mēneša jau var apmeklēt pirti, baseinu, iet vannā, uz solāriju.

  Krūšu pacelšanas operācijas cena: no 2850 eiro (ja to kombinē ar implantu ievietošanu – ap 4500 eiro).

  Par operācijas nepieciešamību, izmaksām, veidu un norisi tev pastāstīs speciālists pirmsoperācijas vizītē. Tieši plastikas ķirurgs vislabāk spēs novērtēt, kāda veida un apmēra ķermeņa korekcija ir nepieciešama, kā arī pateiks precīzas izmaksas.

  Vēdera korekcija

  Kam piemērota? Sievietēm, kam pēc bērniņa iznēsāšanas ir sabojāta vēdera priekšējā daļa – izstiepti muskuļi, kas rada trūces vai brukas un nesatur vēderu, tāpat arī lieka un neelastīga āda ar strijām, lieki taukaudi.

  Kā notiek operācija un atlabšana? Vēdera korekcijas operācijā noņem lieko ādu un taukaudus, atjauno normālu vēdera priekšējo sienu un nostiprina muskuļus. Atkarībā no problēmas nopietnības var veikt daļēju vai pilnu vēdera korekciju. Pilnā korekcija tiek veikta no ribām līdz pat kaunuma rajonam, daļējā – tiek koriģēts vēders uz leju no nabas. Operācija notiek vispārējā anestēzijā, viena nakts pēc operācijas jāpavada klīnikā, vienu mēnesi pēc operācijas jāvalkā speciāla korsete. Dušā drīkst atsākt iet nedēļu pēc operācijas, bet pirtis, baseinus, vannu un solāriju drīkst sākt apmeklēt tikai pēc mēneša. Ieteicams pirmo nedēļu pēc operācijas pavadīt miera režīmā – paņemt slimības lapu darbā un būt brīvai no pienākumiem mājās un rūpēm par bērniem. Šo operāciju var kombinēt arī ar liposakciju.

  Vēdera korekcijas operācijas cena: no 3000 eiro (kopā ar liposakciju – ap 4500 eiro).

  Liposakcija jeb tauku atsūkšana

  Kam piemērota? Sievietēm, kam ir normāls svars, bet neapmierina tikai atsevišķas ķermeņa zonas, kurās ir lieki taukaudi. Liposakcija nav svara korekcijas, bet gan formas korekcijas metode. Ar tās palīdzību var izņemt ārā ļoti daudz taukaudu šūnu no tipiskajām problēmzonām – ne tikai no vēdera, bet arī gurniem, augšstilbiem, sāniem, rokām, zoda, padusēm.

  Kā notiek operācija un atlabšana? Operācija notiek vispārējā anestēzijā, viena nakts jāpavada klīnikā, vienu mēnesi jāvalkā speciāla apakšveļa. Dušā drīkst iet nedēļu pēc operācijas, bet apmeklēt pirtis, baseinu, vannu, solāriju, sporta nodarbības – kad pagājis mēnesis. Labi, ja nedēļu pēc operācijas var paņemt brīvu no darba un mājas pienākumiem. Sākot ar desmito pēcoperācijas dienu, jāsāk veikt ķermeņa procedūras, kas palīdz samazināt tūsku, mīkstināt rētaudus un palīdz ādai sarauties. Un jārēķinās, ka operācijas rezultāts būs redzams tikai pēc pusotra mēneša.

  Liposakcijas operācijas cena: no 1000 līdz pat 4000 eiro (atkarībā no apmēra).  

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē