• Mamma neiet pie ārsta! Ko man darīt?

  Menopauze
  Santa.lv
  Santa.lv
  9. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Mammai ir iestājusies menopauze, un viņa uzskata, ka vairs pie ginekologa nav jāiet vispār. Kā man viņu pārliecināt, ka profilaktiskās pārbaudes tik un tā ir nepieciešamas?

  Latvijā ļoti daudzas sievietes uzskata – ja dzemdēt vairs netaisos, ja mēnešreizes beigušās, pie ginekologa nav jāiet. Diemžēl tā ir gana bieža situācija, ka Onkoloģijas centrā ierodas sieviete ar ielaistu slimību, un, kad viņai jautā, kad jūs pēdējo reizi bijāt pie ginekologa, viņas atbilde ir – kad dzemdēju pēdējo bērnu, kuram tagad ir trīsdesmit gadu.

  Liela daļa neonkoloģisko slimību sākas tieši pēc menopauzes.

  Kaut vai simptomi, kas attīstās ilgāku laiku pēc menopauzes un ļoti ietekmē sievietes dzīves kvalitāti. Piemēram, maksts sausums, maksts gļotādas atrofija. Tāpat dzemdes un maksts sieniņu noslīdējums, urīna nesaturēšana. To visu risināšanā ginekologs var palīdzēt!

  Otra daļa ir onkoloģiskās slimības, kuru risks pieaug ar gadiem. Lielāko daļu onkoloģisko slimību var atklāt agrīni, un tieši tad to izārstēšanas iespējas ir vislielākās.

  Piemēram, dzemdes kakla vēzis, ko var atklāt pat pirmsvēža stadijā.

  Tāpēc vismaz valsts skrīninga programmas ietvaros uz onkocitoloģijas pārbaudi, kas ir reizi trijos gados, un uz krūšu pārbaudēm ar mamogrāfiju, kas pēc piecdesmit gadu vecuma jāveic reizi divos gados, būtu jāaiziet ikvienai sievietei. Tas ir absolūtais minimums, kas jāizdara, lai viņa priecīgi, kvalitatīvi varētu dzīvot savu dzīvi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē