• Ko pirkt aptiekā, lai izārstētu piena sēni?

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  23. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Doucefleur/Shutterstock.com
  Parādījusies piena sēne, bet pie ginekologa uzreiz netiec… Varbūt aptiekā var nopirkt kādu preparātu, kas tiešām palīdzēs?

  Piena sēnes rašanās ir saistīta ar sievietes hormonālo līdzsvaru. Piemēram, pirms mēnešreizēm, kad estrogēna līmenis krītas, sievietes maksts ir uzņēmīgāka pret infekcijām, jo nav estrogēnu aizsargājošā efekta. Pēc mēnešreizēm, kad estrogēnu līmenis atkal kāps, sēnīte var pāriet.

  Šo sēnīti raksturo tipiski balti biezpienveida izdalījumi, nieze un dedzināšana dzimumorgānu rajonā.

  Bieži piena sēnes izraisītās nepatīkamās sajūtas pāriet pašas no sevis, tāpēc ar vizīti pie ārsta tiešām var arī nesteigties. Bet tikai ar nosacījumu, ja sieviete ir pārliecināta, ka tā ir piena sēne un nekas cits. Tad, ja simptomi nav ļoti traucējoši, patiesībā var nedarīt neko, jo veselai sievieti maksts ir pašattīroša sistēma, tāpēc ļoti bieži sievietes organisms pats tiek galā pat bez medikamentiem.

  Aptiekā var prasīt makstī lietojamos bezrecepšu pretsēnīšu līdzekļus, piemēram, svecītes vai krēmus uz klotrimazola bāzes.

  Līdz ar šo medikamentu būtu vēlams iegādāties arī kādu probiotiķu preparātu, kas paredzēts maksts mikrofloras uzlabošanai, lai, kad sēnīte būs izārstēta, tā tik drīz neatkārtojas. Ja, izlietojot bezrecepšu medikamentu, uzlabojuma nav, tad gan jāiet pie ārsta, jo varbūt tā ir kāda cita infekcija. Tāpat, ja piena sēne atkārtojas bieži, jādodas pie ginekologa, jāveic analīzes un jānoskaidro, kāds tam ir iemesls.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē