Kāpēc nepāriet karstuma viļņi pēc menopauzes?

Menopauze
Gundega Gauja
6. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Unsplash
Ko darīt, ja ilgi pēc klimaksa beigām naktīs vēl aizvien moka karstuma viļņi? Varbūt problēma patiesībā saistīta ar vairogdziedzeri, nevis menopauzi? Konsultē docētāja Rīgas Stradiņa universitātē, ginekoloģe endokrinoloģe ASTRĪDA TIRĀNE.

«Man ir 78 gadi, meno­pauze sākās pirms 25 ga­diem, bet joprojām moka karstuma viļņi. Tie ļoti traucē nakts miegu – es  mostos no sliktas sajūtas, tek sviedri. Lietoju aptie­kā nopērkamas zāles uz augu bāzes, kas diemžēl nepalīdz. Ko vēl var iesākt? Mani uztrauc, vai karstumi nebojā sirdi? Un kāpēc tie nepāriet?» jautā mūsu lasītāja Ieva.

Visticamāk, karstuma viļņi saistīti ar vairogdziedzeri, nevis klimaksu

Te ir vairāki jautājumi – vai tas vispār ir klimakss un vai šie karstuma viļņi Ievu mocījuši visus 25 gadus vai parādījušies tikai kaut kad pēdējos gados? Es sliektos domāt, ka tavas sūdzības nav saistītas ar klimaksu, bet ar vairog­dziedzera darbību, jo arī tad var būt tieši tāda pati aina un sūdzības.

Savukārt bezmiegs vecumā var būt vienkārši bezmiegs, bet karstuma viļņiem būtu jāmeklē cits cēlonis, jo šie karstumi tiešām var bojāt sirdi, paaugstināt asins­spiedienu.

Minētās sūdzības ir gana nopietnas, un ar tām noteikti vajadzētu griezties pie ārsta.

Iesaku sākt ar vizīti pie terapeita vai ģimenes ārsta un kārtīgi izrunāties. Jānoskaidro, vai tev nav veģetatīvā dis­tonija, kaut gan 78 gados tas ir maz iespējams. Pie vainas varētu būt arī kāda sirds asinsvadu slimība – piemēram, sirds mazspēja, varbūt koronārie asinsvadi, kas baro sirds muskuli, ir aizkaļķojušies un jāliek stents, varbūt pastāv infarkta draudi. Tomēr vispirms būtu jāizslēdz vai­rogdziedzera kaites, tāpēc būtu labi, ja ģimenes ārsts nosūtītu tevi pārbaudīt vairogdziedzera hormonus un antivielas, kā arī būtu jāuztaisa vairogdziedzera ultrasonogrāfija. Tad arī būs skaidrs, kā rīkoties tālāk.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs