Bērnu slimnīca aicina pieteikties vecākus, kuru bērni izslimojuši Covid-19!

Slimību ABC
Santa.lv
Santa.lv
18. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Freepik
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca aicina atsaukties ikvienu ģimeni, kurā bērns izslimojis Covid-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā.

“Ņemot vērā, ka pasaulē joprojām ir maz zināms par Covid-19 slimības norises gaitu sevišķi bērniem, kā arī trūkst datu par bērnu un vecāku ar veselību saistīto dzīves kvalitāti saslimšanas gadījumā, mediķiem ir ļoti svarīgi novērot un iegūt informāciju par katra pacienta slimības norises gaitu, kā arī par fizisko, sociālo, psiholoģisko un emocionālo stāvokli,” aicinājuma mērķi skaidro BKUS Bērnu slimību klīnikas profesore Jana Pavāre.

“Pasaulē veiktie jaunākie novērojumi un pētījumi liecina, ka bērniem Covid-19 infekcijas norisē un simptomos ir vērojamas atšķirības, salīdzinot ar pieaugušajiem. Koronavīrusa izraisītā slimība (Covid-19) ir infekcijas slimība, kuras ietekme uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti vēl nav apzināta, taču slimības akūtās izpausmes un tās norise ļauj saskatīt zināmas analoģijas ar citu akūtu slimību ietekmes mehānismiem uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti,” skaidro BKUS infektoloģe Liene Smane.

BKUS speciālisti piedāvā attālinātas vai klātienes konsultācijas bērniem un viņu vecākiem.

Tāpat pētījuma ietvaros paredzēts iegūt datus ar anketu palīdzību par slimības norisi un tās ietekmi uz dzīves kvalitāti.

Pagaidām pasaulē ir pieejami tikai daži pētījumi par Covid-19 ietekmi uz cilvēku dzīves kvalitāti. “Ierobežotās zināšanas un nepietiekamā informācija par konkrēto slimību var ietekmēt mediķu iespējas, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai mēs kopā – pacienti un mediķi – nonāktu pie atbildēm un spētu palīdzēt nākotnē ikvienam saslimušajam,” komentā profesore Jana Pavāre.

Aicinām vecākus, kuri piekrīt sadarboties, sazināties ar Bērnu slimnīcu, zvanot uz tālruņa numuru: 25680033 darba dienās no 8:00 – 17:00.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+