• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, D/DR vējš, 3.09 m/s

  Bērnu slimnīca aicina pieteikties vecākus, kuru bērni izslimojuši Covid-19!

  Slimību ABC
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. jūnijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Freepik
  Bērnu klīniskā universitātes slimnīca aicina atsaukties ikvienu ģimeni, kurā bērns izslimojis Covid-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā.

  “Ņemot vērā, ka pasaulē joprojām ir maz zināms par Covid-19 slimības norises gaitu sevišķi bērniem, kā arī trūkst datu par bērnu un vecāku ar veselību saistīto dzīves kvalitāti saslimšanas gadījumā, mediķiem ir ļoti svarīgi novērot un iegūt informāciju par katra pacienta slimības norises gaitu, kā arī par fizisko, sociālo, psiholoģisko un emocionālo stāvokli,” aicinājuma mērķi skaidro BKUS Bērnu slimību klīnikas profesore Jana Pavāre.

  “Pasaulē veiktie jaunākie novērojumi un pētījumi liecina, ka bērniem Covid-19 infekcijas norisē un simptomos ir vērojamas atšķirības, salīdzinot ar pieaugušajiem. Koronavīrusa izraisītā slimība (Covid-19) ir infekcijas slimība, kuras ietekme uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti vēl nav apzināta, taču slimības akūtās izpausmes un tās norise ļauj saskatīt zināmas analoģijas ar citu akūtu slimību ietekmes mehānismiem uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti,” skaidro BKUS infektoloģe Liene Smane.

  BKUS speciālisti piedāvā attālinātas vai klātienes konsultācijas bērniem un viņu vecākiem.

  Tāpat pētījuma ietvaros paredzēts iegūt datus ar anketu palīdzību par slimības norisi un tās ietekmi uz dzīves kvalitāti.

  Pagaidām pasaulē ir pieejami tikai daži pētījumi par Covid-19 ietekmi uz cilvēku dzīves kvalitāti. “Ierobežotās zināšanas un nepietiekamā informācija par konkrēto slimību var ietekmēt mediķu iespējas, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai mēs kopā – pacienti un mediķi – nonāktu pie atbildēm un spētu palīdzēt nākotnē ikvienam saslimušajam,” komentā profesore Jana Pavāre.

  Aicinām vecākus, kuri piekrīt sadarboties, sazināties ar Bērnu slimnīcu, zvanot uz tālruņa numuru: 25680033 darba dienās no 8:00 – 17:00.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē