Mīkstās šokolādes konfektes

Šokolāde
22. marts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Mīkstās šokolādes konfektes recepte
Mīkstās šokolādes konfektes recepte
Apvienojot abus bērnības kārumus-iebiezināto pienu ar cukuru un šokolādi, var iegūt mūtē viegli kūstošu un staipīgu mīsto šokolādi.
Sarežģītība
Zema
Izmaksas
Lēti
1 vērtējums
5/5

Ar pastilām:
6–7 lielās Marshmallow pastilas sagriež mazākos gabaliņos, iemaisa šokolādes masā tā, lai, pastilām kūstot, veidotos marmora raksts, izlej un nolīdzina.

Ar žāvētiem augļiem:
Pusglāzi sīki sagrieztu žāvētu augļu (aprikozes, plūmes, dzērvenes u. c.) iemaisa šokolādes masā, izlietu nolīdzina, uzber vēl nedaudz sasmalcinātu augļu un piespiež.

Ar cepumiem:
4 cepumus Selga (var ņemt arī citus) sadrupina gabaliņos, iemaisa šokolādes masā, izklāj uz cepampapīra, sadrupina vēl 2 cepumus, pārkaisa un nedaudz piespiež.

Ar mandelēm vai riekstiem:
Biezajā masā iemaisa 100 g rupji sakapātu mandeļu vai riekstu, daļu atstājot virsai. Masu izlej, nolīdzina un pārkaisa ar atstātajām mandelēm, piespiež.

 

 

Noderīgi:
● Ja iebiezinātā piena un sviesta masa būs par maz savārīta, konfektes iznāks pārāk mīkstas un staipīgas, būs grūti sagriežamas. Ja savārīsies par daudz, tās būs cietas.
● Pēc vēlēšanās iemaisot biezajā masā dažādas piedevas – pirms tā izlieta un sastingusi – vari iegūt dažādas mīkstās šokolādes variācijas.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+