• Kā mājās pagatavot dzidrināto sviestu? Tas ir vienkārši, garšīgi un veselīgi!

  Piedevas
  Santa.lv
  Santa.lv
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock (Sweet marshmallow)
  Kausētam jeb dzidrinātam gī sviestam piemīt patīkama smarža un garša, to var glabāt istabas temperatūrā, smērēt uz maizes, pievienot graudaugiem, dārzeņiem vai cept tajā, ko sirds kāro, jo dzidrinātam sviestam piemīt augsta karstumizturība.
  Sarežģītība
  Zema
  Izmaksas
  Vidējas
  1 vērtējums
  5/5

  Gī sviests ir sen pazīstams ājurvēdas virtuvē – karsējot tas tiek attīrīts no liekajiem piemaisījumiem, ūdens un olbaltumvielām. Svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvu sviestu – par kvalitāti stāsta putas, kas rodas karsēšanas laikā: jo mazāk putu, jo labāks sviests. Gī sviests nesatur piena biezumus, attiecīgi tas arī nesasmok un to var glabāt burciņā istabas temperatūrā nedēļām ilgi. Taču, katru reizi, kad to lieto, gī jāņem ar sausu un tīru karoti, lai sviestā neiekļūst ūdens vai citi piemaisījumi. Indiešu virtuvē gī sviestu lieto kā piedevu rīsiem, dārzeņu sautējumiem, zupām, dārzeņu un garšaugu apcepšanai, pie graudaugu putrām utt. Var, protams, smērēt uz maizes. Un var iesmērēt arī ādu!

  • No 1 kg labas kvalitātes sviesta (jāizvēlas ar maksimālo tauku saturu 82,5%) var iegūt apmēram 600–800 gramus dzidrinātā sviesta.

  Dara tā:

  !!! Ir receptes, kur sviestu lēnām karsē un putas nosmeļ ik pa laikam. Var izmēģināt dažādi, atrodot savu īsto recepti!

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē