• Šobrīd

  weather img

  Rīga -13°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Dvēseļu puteņa komponiste Lolita Ritmanis: Latvietība manā sirdī ir tik dziļa, ka es cīnītos par Latviju!

  Intervija
  Līga Blaua
  Līga Blaua
  Ievas Stāsti
  Ievas Stāsti
  11. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: SANITA IEVA SPARĀNE UN NO LOLITAS RITMANIS PERSONISKĀ ARHĪVA

  BRĀLIS UN MĀSA

  «Es ļoti mīlu Latviju, braucu uz šejieni, esmu laimīga, ka varu dot Latvijai savu darbu, bet manas mājas ir tur, kur ir mana ģimene. Mans brālis Alberts smejas, ka neviens nezina – mūsu ģimenē ir vēl viens bērns. Zina tikai māsas Brigitu un Lolitu, jo viņas ir komponistes, bet Alberts ir interesants un mums ar māsu ļoti mīļš. Alberts arī ir muzikāls, kopā ar mums ir muzicējis un dziedājis, bet studēja politiskās zinātnes, vēlāk dabūja grādu arī biznesā, tomēr man liekas, ka viņš varētu būt izcils vēstnieks. Alberts ir ļoti šarmants. Pāris reizes braucienos uz Latviju viņš bijis mans kompanjons, un mums kopā ir ļoti labi gājis. Pirms trim gadiem abi atbraucām ap 18. novembri. Izbaudījām gaismu festivālu Staro Rīga, mazliet arī salām, bet man patīk tas drēgnais laiks, kad jūtamas jau Ziemassvētku noskaņas, Doma laukumā smaržo karstie dzērieni un piparkūkas. Es ļoti mīlu Dziesmusvētkus, bet man gandrīz labāk patīk atbraukt uz Latviju citā laikā, un tad es izjūtu Latviju vairāk, kāda tā ir ikdienā.

  Reiz abi ar Albertu atbraucām te maijā, un es biju pārsteigta, cik dabā ir daudz zaļo toņu. Tas man bija atklājums. Līdz tam es to nezināju. Ziedēja ceriņi, un tie man atgādināja par mana tēta mammiņu, kurai Portlendā pie mājas bija lillā un balti ceriņu krūmi. Atceros, kā tie smaržoja. Alberts vienīgais no mums palicis dzīvot Portlendā. Es biju pirmā no mūsu ģimenes, kas devās uz Losandželosu, jo gribēju studēt mūziku. Pēc tam uz Losandželosu pārcēlās Brigita, vēlāk arī mūsu vecāki. Alberts tagad ir viens, bet viņam Portlendā ir daudz draugu, turpat blakus dzīvo viņa dēls Kristofers, viņš nesen beidza universitāti. Dēls Filips ar savu saderināto Kim arī dzīvo turpat tuvumā un strādā vadošā amatā sporta uzņēmumā Nike. Alberts ciemojas pie mums Losandželosā.

  Brigita ir ne tikai komponiste, bet arī lieliska mamma un vecmāmiņa trim mazbērniem. Viņas meitas Andra un Daira strādā labos advokātu birojos, izveidojušas brīnišķīgas ģimenes, audzina bērnus. Andrai ir Markuss un Kaija. Kaijiņa šajā vasarā veselu mēnesi pavadīja Stradiņa slimnīcā un stažējās pie ļoti labiem ārstiem. Dairai ir dēliņš Krišjānis.

  Brigita ir laimīgi precējusies ar amerikāni Paulu Džemesonu. Tā ir viņas trešā laulība. Agrā jaunībā viņa apprecējās ar amerikāni Artūru Livermoru, viņš pat iemācījās runāt latviski, dziedāja mūsu vokālajā ansamblī, bet laulība nebija ilga. Tad Brigitai bija diezgan gara laulība ar latviešu advokātu Imantu Osi, Andras un Dairas tēti.

  Tagad Brigitai ir trešais vīrs, un viņš noteikti ir uz mūžu. Kad viņa ar Paulu satikās, Brigitas meitas jau bija paaugušās, un Pauls ir cilvēks, ar kuru Brigita jūtas kā mājās. Kad redzu viņus kopā, man liekas, ka viņiem dvēseles saplūst kopā. Pauls ir izcils mūziķis. Arī mani ar Marku kopā saveda mūzika.»

   

  Nākamā lapa

  4/7BRĀLIS UN MĀSA
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+