• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Skaidrs, Z/ZR vējš, 4.63 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  FOTO: Noslēgusies Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas Janvāris uzņemšana

  Kino
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Filmas Janvāris filmēšana
  Foto: Publicitātes foto
  Filmas Janvāris filmēšana
  Viestura Kairiša topošā spēlfilma Janvāris būs stāsts par astoņpadsmitgadīgiem jauniešiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos.

  Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.

  “Tautas cīņa tolaik bija ārkārtīgi jēgpilna lieta. Kino tolaik pēkšņi kļuva par dzīvības un nāves jautājumu – gāja bojā divi operatori. Tajos laikos es biju tāds nihilists, bez lielas valstiskuma atziņas, radikāls jaunietis, kurš gāja pret straumi, un personiskā līmenī, domājot par nākotni, tā bieži vien bija tāda bezcerība,” tā filmā rekonstruēto laiku atceras režisors Viesturs Kairišs.

  “Perioda drāmas jeb filmas  par vēsturi, tajā skaitā  90. gadu vēsturi, ieņem stabilu vietu pēdējo gadu  Eiropas kino piedāvājumā gan festivālos un kino repertuārā, gan televīzijā. “Janvāris” ir paaudzes stāsts, kuru varējām filmēt tikai noteiktos klimata apstākļos, tāpat ļoti būtiski, ka filmēšana sakrita ar 1991. gada notikumu 30 gadu atceres pasākumiem, kas filmas komandai palīdzēja psiholoģiski. Filmēšana globālās pandēmijas apstākļos prasīja gan papildu līdzekļus, gan milzīgu enerģiju visai filmēšanas grupai,” stāsta no filmas producentēm Inese Boka-Grūbe.

  Filma Janvāris uz ekrāniem varētu iznākt 2022. gada sākumā.

  Filmas komandā ir režisors Viesturs Kairišs,  operators Vojcehs Starons, māksliniece Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece Rūta Lečaite, grima māksliniece Ilze Trumpe, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, izpildproducenti Mārtiņš Eihe un Agate Prozoroviča.

  Filmā kopā ar neprofesionāliem aktieriem piedalījās jaunie aktieri Kārlis Arnolds Avots, Alise Danovska un Sandis Runge, kā arī kino jomā jau pieredzējušie aktieri  Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Imants Strads, Lauris Dzelzītis, Kaspars Dumburs, Igaunijas aktieris Juhans Ulfsaks un  lietuviešu aktieris Aleks Kazanavičs.  

  Marta sākumā pie Saeimas ēkas pēc operatora un režisora Zigurda Vidiņa 1991. gadā filmētā materiāla līdzības filmas mākslinieces Ievas Jurjānes un mākslinieka Kārļa Utināna vadībā tika izveidota 1991. gada janvāra barikāžu rekonstrukcija.

  Filma Janvāris tiek veidota kā Latvijas (Mistrus Media), Lietuvas (Artbox) un Polijas (Staron Film) kopprodukcija. Filmēšanā piedalījās vairāk nekā 50 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas kinoprofesionāļu, kā arī turpat 1000 masu skatu dalībnieku. Filmēšana tika organizēta saskaņā ar Kultūras ministrijas rīkojumu Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu filmēšanas procesā, papildus veicot regulārus SARS-CoV-2 antigēnu un PCR testus filmēšanas grupai un aktieriem visā filmēšanas periodā. Filmēšana notika Rīgā, Rēzeknes novadā, Ķegumā, Jūrmalā un Viļņā.

  Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas Nacionālais kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Polijas filmu institūts, Latvijas Televīzija, Latviešu fonds, kā arī Eiropas Padomes filmu fonds Eurimages.

  Filmu studija Mistrus Media iepriekš veidojusi režisora Viestura Kairiša spēlfilmu Melānijas hronika, studijā tapušas tādas vēsturiskas drāmas kā Dāvja Sīmaņa Tēvs Nakts, režisora Šaruna Barta kopražojuma filma Mijkrēslis un režisora Deneša Naģa Dabiskā gaismā, kas tikko piedzīvoja pirmizrādi Berlīnes Starptautiskā festivāla konkursa programmā un saņēma vienu no festivāla galvenajām balvām – Sudraba lāci.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+