Policija pastiprinājusi pašizolācijā esošo personu kontroli

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
10. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Valsts policija
Covid-19 un drošības pasākumi aizvien ir spēkā; policija nav pārtraukusi pašizolēto kontroli!

Pēdējās dienās ir reģistrēti vairāki Covid19 inficēšanās gadījumi, kas pierāda, ka vīruss vēl joprojām nav uzveikts. Saprotams, ka pēc ilgstošiem stingriem ierobežojumiem, brīdī, kad tie tiek mazināti, rodas maza brīvības sajūta. Dažādi ierobežojumi vēl aizvien ir spēkā un ikvienam ir jāapzinās sava atbildība un līdzdarbība, godprātīgi ievērojot noteiktos drošības pasākumus.

Tāpat ir spēkā arī to kontrole – Valsts policija nevienā brīdī to nav pārtraukusi. Tiek pārbaudīts, vai personas, kurām ir jāatrodas pašizolācijā, to arī ievēro. Policijas kontrolē atrodas gandrīz divi tūkstoši šādu personu. Un, ņemot vērā pēdējā laika mainīgo situāciju, šī kontrole tiek pastiprināta.

Tiek ziņots, ka ik dienu tiek kontrolēti vidēji 20–25% no sarakstā esošajiem. Kontrole notiek ar telefona starpniecību vai ierodoties personas dzīvesvietā. Vakar notikusi 331 šāda kontrole.

Veselības ministre Ilze Viņķele norādījusi, ja būs nepieciešami kādi stingrāki regulējumi attiecībā uz kontroli, tos gatavos uz 14. jūliju.

Ja esi devies ārpus Latvijas un atgriezies no tām ārvalstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, obligāti ievēro 14 dienu pašizolāciju!

Attiecīgo valstu saraksts ir pieejams Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Sarkanā uz dzeltenā krāsa tabulā norāda, ka 14 dienu pašizolācija, atgriežoties no šīm valstīm, ir jāievēro. Pašizolācija ir spēkā arī tad, ja ierodies no šīm valstīm, caurbraucot arī tās valstis, kur nav paaugstināts saslimstības risks.

Savukārt, ja tikai plāno doties atpūsties vai apciemot draugus un radus ārzemēs, rūpīgi izvērtē, vai tiešām to nepieciešams darīt. Neskatoties uz to, ka robežas ir vaļā un ir iespēja doties ceļojumā, Eiropā un pasaulē turpinās Covid-19 izplatība, tādēļ aicinām kritiski izvērtēt nepieciešamību pēc došanās uz ārvalstīm!

Tāpat vēl aizvien ir jāievēro 2 m savstarpējā distance un jāizvērtē nepieciešamība apmeklēt vietas vai pasākumus, kuros pulcējas daudz cilvēku.

Ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus. Esi atbildīgs – tas, kā dzīvosim turpmāk saistībā ar Covid-19 atkarīgs gan no katra individuāli, gan sabiedrības kopumā!

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+