30. augusts, 2019
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Abas Latvijas vadošās tenisistes veiksmīgi pārvarējušas sezonas pēdējā Grand Slam turnīra otro kārtu — Jeļena Ostapenko ceturtdien ar viļnveidīgu snieguma pirmajā setā beigās pārspēja amerikānieti Elisoni Rīski, bet Latvijas vadošā tenisiste Anastasija Sevastova pirms tam pārspēja polieti Igu Švjonteku.

WTA ranga 77. rakete Ostapenko ar 6–4, 6–3 sīvā cīņā pārspēja amerikānieti Elisoni Rīski, kura WTA rangā atrodas 36. vietā.

Jau pašā spēles sākumā Ostapenko aizstāvēja piecus breikpunktus, bet brīdi vēlāk krietni īsākā izspēlē lauza pretinieces servi, panākot 2–0. Arī turpinājumā izdevās vēl reizi nobreikot Rīski, iegūstot jau drošu vadību 4–0. Pārsvars gan ātri nonāca vien līdz 4–3, jo Latvijas tenisiste bieži kļūdījās servē, kā arī izspēlēs. Tāpat arī atlikušajos trīs setos spēlētājas lauza viena otras servi, tomēr šoreiz veiksmīgāka bija Ostapenko, realizējot trešo setbumbu – 6–4.

Latvijas tenisiste pirmajā setā pieļāva 11 dubultkļūdas un 28 reizes nepiespiesti kļūdījās.

Līdzīga spēle turpinājās arī otrajā setā, Ostapenko pēc garākas izspēles aizstāvēja savu servi, bet īsi pēc tam jau ieguva pārsvaru (2–0), tomēr arī Rīske atbildēja ar breiku, panākot 2–1. Piektajā geimā Riskei bija trīs breikpunktu iespējas, tomēr Ostapenko spēja atspēlēties, un abas tenisistes līdz astotajam geimam uzvarēja pie savas serves (4:3). Astotajā geimā otro breikpunktu ātri realizēja Ostapenko un brīdi vēlāk jau izservēja uzvaru 6–3.

Otrajā geimā Latvijas tenisiste teju uz pusi samazināja dubultkļūdu skaitu, pieļaujot vairs tikai sešas (kopā 17), tomēr nepiespiestās kļūdas bija tikai par trim mazāk, kopumā izspēlēs tehnisku brāķi veicot 53 reizes.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Ostapenko par iekļūšanu trešajā kārtā nopelnīja 130 WTA reitinga punktus, atkārtojot pērnā gada sniegumu. Divas uzvaras viņai bija arī gadu iepriekš, bet ceturtajā kārtā tā arī nav izdevies iekļūt. Divi panākumi US Open ir labākais Ostapenko sniegums šīs sezonas Grand Slam turnīros.

Trešajā kārtā Ostapenko būs jātiekas ar amerikānieti Kristiju Anu (WTA 141.), kura saņēmusi sacensību rīkotāju speciālo ielūgumu. Ana pirmajā kārtā negaidīti apturēja krievieti Svetlanu Kuzņecovu (WTA 63.).

US Open" turnīrā ar 12. numuru izliktā Sevastova (WTA 11.) ceturtdien otrās kārtas spēlē ar rezultātu 3–6, 6–1, 6–3 pārspēja talantīgo polieti Igu Švjonteku, kura WTA rangā ieņem 49. pozīciju. Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Mača pirmie pieci geimi noritēja bez lieliem pārsteigumiem – abas tenisistes guva uzvaras pie savām servēm, bet pretinieces ne reizi nespēja panākt breiku. Sestajā geimā Sevastova pie savas serves ātri tika nobreikota nespējot pat izcīnīt nevienu punktu (2–4).

Nākamajā geimā pie pretinieces serves Sevastova spēja panākt 30:30, tomēr atlikušajās izspēlēs veiksmīgāka bija Svjonteka. Latvijas tenisiste spēja atspēlēt vienu geimu, bet drīz vien setā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3–6.

Otrajā setā Sevastova pie savas pirmās serves ātri panāca 1–0, bet jau nākamajā geimā lika nedaudz pasvīst Švjontekai, jo no 15:40 tika panākts līdzīgs 40:40. Brīdi vēlāk poliete gan spēja nosargāt savu servi, bet Sevastova savā otrajā servē nosargāja divus breikpunktus, panākot rezultātu 2–1.

Arī turpinājumā Latvijas tenisiste nedomāja piekāpties, jo ceturtajā geimā viņa panāca četras breikbumbas, no kurām pēdējo arī izdevās realizēt, iegūstot vadību – 3–1. Nākamajā geimā Sevastova droši izservēja uzvaru, bet pēc tam atkal lauza pretinieces servi, iegūstot jau drošu vadību (5–1). Turpinājumā Sevastova visai ātri izservēja uzvaru setā (6–1), izlīdzinot rezultātu pa setiem. Līdz ar to abām tenisistēm nāksies aizvadīt trešo setu.

Spēles pēdējā setā abas sportistes nosargāja savu servi, bet trešajā geimā, ņelaujot pretiniecei gūt nevienu punktu, 2–1 panāca Sevastova. Īsi pēc tam viņa ar nelielām grūtībām izservēja savu geimu, panākot 3–1, bet turpinājumā Švjonteka rezultātu atgrieza līdz minimumam – 2–3. Poliete uzņēmusi apgriezienus, sestajā geimā ilgstoši neļāva Sevastovai gūt uzvaru, līdz ar otro breikbumbu panāca izlīdzinājumu 3–3.

Vēl garāka izspēle sanāca septītajā geimā, kurā vien ar piekto iespēju, Sevastovai izdevās salauzt pretinieces servi, bet, servējot pašai, pārsvaru izdevās palielināt līdz 5–3. Nākamais geims izrādījās noslēdzošais, jo Sevastova bija nekļūdīga otrajā iespējā, svinot uzvaru ar rezultātu 6–3.

Par iekļūšanu trešajā kārtā Sevastova nopelnījusi 130 WTA ranga punktus.

Abām tenisistēm bija jātiekas trešdien, taču lietus dēļ mačs tika pārcelts uz ceturtdienu.

Nākamajā kārtā Sevastova tiksies ar horvātieti Petru Martiču (WTA 22.).