10 pirkšanas padomi auto iegādē līdz 1000 eiro

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
17. jūnijs, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Augstās degvielas cenas liek pārdomāt auto lietošanas paradumus. It īpaši, ja ikdienas spēkrats mīl degvielu vairāk, nekā mēs tam spējam to piedāvāt. Iespējams, laiks iegādāties lētu un ekonomisku auto! Sludinājumu portālos to netrūkst - līdz 1000 eiro vērti auto, to ir vairāki desmiti lapu. 10 pirkšanas padomi, kas jāņem lēta auto iegādē.

Pārskatot ģimenes budžetu, bez ilgām pārdomām kļūst skaidrs – pirmais uz dzīves ērtību altāra liekams mūsu braucamais. Protams, savulaik ņemts līzingā, ar neizmaksātu atlikumu, kas nekādi nedraudzējās ar tā brīža tirgus anomālijām. No tā, iespējams, vajadzētu atteikties... Par to, kā atrast pircēju, kādus noteikumus izvirza līzinga devējs un cik tas sit pa nerviem, ir jau cits stāsts. Sentimentālā vērtība vai cerības uz labāku dzīves līmeni pēc pāris gadiem.

Tas var kalpot par iemeslu nevis pārdot savu auto, bet gan meklēt otru mašīnu, kas būtu lēta kā lietošanā, tā arī iegādē. Tiek nolemts kā otru ģimenes transporta līdzekli iegādāties auto cenā līdz 1000 eiro, pēc formulas – ka tik kust, lai nav sarūsējis un ar iespējami svaigāku tehnisko apskati. Uzdevums nešķiet īpaši grūts, tomēr, jau paredzot potenciālā pirkuma saturu, jebkuram lūznim gatavi neesam.

Zināšanas par auto, pieredze un tas, ka gādājam auto paši sev, var izvērst pasākumu par gana nogurdinošu maratonu vairāku mēnešu garumā. Lai aiztaupītu jums asaras un sviedrus, piedāvājam vairākus padomus un secinājumus, kas būtu jāzina, iegādājoties lietotu un lētu auto.

10 padomi lēta auto iegādē

1. Meklējamais loks

Vispirms vajadzētu tikt skaidrībā ar meklējamā auto marku, modeli un degvielas tipu. Vairāk par trim izvēlēm procesu tikai apgrūtina. Skaidrs, ka nerūsē Audi, lēti remontējams Golf un Opel, pateicīgākais ir Volkswagen dīzelis, bet labi izskatās Mazda. Netradicionāla izvēle (Citroen, Hyundai, KIA u.c.) ne vienmēr ir peļama, taču jāapzinās riski (detaļas, servisa pieejamība, remonta izmaksas, izredzes pārdot).

2. Sludinājumi

Nav jēgas likt pirkšanas sludinājumu. Atsaucas tikai retais, parasti zvana dīvaiņi vai tādi, kas piedāvā jums nevajadzīgu lietu ar nepieņemamiem noteikumiem (man ir divi auto, no kuriem varētu salikt vienu ejošu, palīdzēšu iziet apskati u.tml.).

3. Sludinājuma fotogrāfijas

Sludinājums bez fotogrāfijām ir nulles vērts. Realitātē auto vienmēr ir sliktāks nekā bildēs. Lūdziet papildu foto no interesējošām vietām, jo slēpjamais (bukte, rūsa, saplēsts sēdeklis, trūkstoša detaļa utt.) visbiežāk tiek atstāts aiz kadra. Operatīva atsaucība norāda uz godprātību.

4. Sludinājuma teksts

Teksts sludinājumā – sagatavots apskatei, braukusi tikai dāma, oriģināls noskrējiens, līdzi dodu riepas un pilnu bāku, steidzami, jo braucu projām – ir atstrādāts triks, kuram diemžēl daudzi notic.

5. Braukāšana

Bezmērķīga plaču apbraukāšana ir zemē nomesta nauda un laiks, bet tālāki braucieni (>100 km) attaisnojami tikai ar reālu pirkuma darījumu. Ja kāds tālais auto tomēr ļoti iepaticies, labi būtu atrast savu cilvēku, kas spētu dot novērtējumu. Citādi atkal tikai izdevumi.

6. Izmēģinājuma brauciens

Šajā cenu kategorijā nevar pretendēt, ka objektu pievedīs līdz namdurvīm. 80% gadījumu būs pašam jādodas to apskatīt. Izmēģinājuma brauciens obligāts, un tas jādara pašam, sēžoties pie stūres. Zinošs palīgs ir visnotaļ ieteicams. Šaubu gadījumā par saprātīgu samaksu var ņemt talkā tuvāko servisu, bet viss saprāta robežās - šis tomēr ir auto līdz 1000 eiro.

7. Bez pārrakstīšanas

Kategorisks NĒ darījumam bez auto pārreģistrācijas – agrāk vai vēlāk šī bumba sprāgst, un tiesvedība ir neizbēgama.

8. CSDD datubāze

Noskatīto auto noteikti pārbaudiet CSDD elektroniskajā datubāzē – tas ir bezmaksas pakalpojums. Noskrūvētam nobraukumam šajā cenu kategorijā var pievērt acis. Vairāk jāpievērš uzmanība tehniskās apskates termiņa patiesumam, iepriekšējās apskates datiem, izplūdes atgāzu datiem u.c. faktoriem. Par maksu varēsiet arī uzzināt, vai auto nav liegumi, sodi un citi apgrūtinājumi, ko pārdevēji mēdz "netīšām" piemirst.

9. Auto stāvoklis

Ar bukti sānos un rūsu uz sliekšņiem var braukt, taču dūmojošs motors, slīdošs sajūgs un krakšķošas pusasis sola papildu izdevumus.

10. Ieguldījumi

Pat veiksmīgākais pirkums ar nule kā izietu tehnisko apskati tuvākajā laikā prasīs ieguldījumus (eļļas, filtri, siksnas, bremžu kluči, logu slotiņas u.c.). Lieki sajūsmināties par tādām lietām kā amortizatoru efektivitāti, elektro un komforta aprīkojumu, audiosistēmu un vēl daudz ko citu, ko nākotnē vajadzēs labot.

Rezumējums

Jāapbruņojas ar pacietību vai jācer uz veiksmi? Nedaudz no abiem. Jo konkrētākus kritērijus sev noteiksiet, jo mazāk braukāsiet pa pasauli, meklējot degvielas cenām piemēroto auto. Jāatceras, ka šis 1000 eiro vērts spēkrats - neuzliekat pārāk augstas prasības.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+