Volvo prezentējis autonomai braukšanai gatavu XC90 SUV

Aktuāli
Auto Bild
Auto Bild
13. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Automobiļu drošības līderis uzņēmums Volvo Cars un vadošā taksometru pakalpojumu firma Uber prezentējusi kopīgi izstrādātu ražošanas automobili, kas spēj braukt patstāvīgi. Šis ir jauns sasniegums abu uzņēmumu stratēģiskajā sadarbībā.

Uber un Volvo Cars 2016. gadā noslēdza inženiertehnoloģiju sadarbības līgumu un kopš tā laika izstrādājuši vairākus prototipus ar mērķi paātrināt uzņēmuma autonomo automobiļu izstrādi. Nupat prezentētais Volvo XC90 SUV ir pirmais ražošanas automobilis, kas apvienojumā ar Uber autonomās braukšanas sistēmu spēj braukt pilnīgi patstāvīgi.

XC90 bāzes automobilis ir aprīkots ar galvenajām drošības funkcijām, kas ļauj Uber vienkārši instalēt savu autonomās braukšanas sistēmu, kas, iespējams, ļaus nākotnē izmantot pašbraucošos automobiļus Uber tīklā kā autonomas koplietošanas pakalpojumu.

Jaunizstrādātā auto svarīgākās īpašības ir vairākas rezerves sistēmas stūrēšanas un bremzēšanas funkcijām, kā arī akumulatora rezerves jauda. Ja kāda no primārajām sistēmām kāda iemesla dēļ nespēj darboties, rezerves sistēmas ir ieprogrammētas nekavējoties apturēt automobili. Līdztekus Volvo iebūvētajām rezerves sistēmām automobilis ir aprīkots ar sensoru komplektu uz tā virsmas un iekšienē, kas nodrošina Uber autonomās braukšanas sistēmas drošu darbībai un manevrēšanu pilsētas vidē.

Apvienojumā ar Volvo automobiļa platformu Uber autonomās braukšanas sistēma nākotnē varētu pieļaut drošu, uzticamu autonomi braucošu automobiļu koplietošanu bez misijas speciālistu palīdzības.

Šie īpaši apmācītie Uber darbinieki pašlaik darbina un pārrauga šos automobiļus autonomajai braukšanai piemērotajās un paredzētajās teritorijās.

Autonomais XC90 tapis saskaņā ar Volvo Cars 2016. gada komerciālo līgumu ar Uber par desmitiem tūkstošu autonomajai braukšanai gatavu bāzes automobiļu piegādi turpmākajos gados.

“Mēs uzskatām, ka autonomās braukšanas tehnoloģijas ļaus mums vēl vairāk uzlabot drošību, kas ir visas mūsu uzņēmuma darbības pamatā,” paziņoja Volvo Cars prezidents un izpilddirektors Hokans Samuelsons.

“Mēs paredzam, ka līdz nākamās desmitgades vidum viena trešdaļa visu mūsu pārdoto automobiļu būs pilnībā autonomi."

"Mūsu līgums ar Uber demonstrē mūsu centienus kļūt par galvenajiem piegādātājiem pasaulē vadošajiem taksometru pakalpojumu uzņēmumiem.”

“Cieša sadarbība ar tādiem uzņēmumiem kā Volvo ir svarīgs komponents droša, pastāvīgi uzlabojama, pašbraucoša autoparka efektīvā izveidē,” atzina, Uber Augstākā līmeņa tehnoloģiju grupas vadītājs Eriks Meihofers. “Volvo sen jau ir slavens ar pastāvīgajiem centieniem drošības jomā, kas ir uzņēmuma jaunākā, ražošanai gatavā pašbraucošā pamata automobiļa stūrakmens. Apvienojumā ar mūsu autonomās braukšanas tehnoloģiju šis automobilis būs Uber autonomo produktu komplekta svarīgs komponents.”

Volvo Cars plāno izmantot līdzīgu autonoma bāzes automobiļa koncepciju savu nākotnes autonomi braucošu automobiļu izstrādē drīz pēc 2020. gada. Šīs tehnoloģijas, kas tiks ieviestas nākamās paaudzes Volvo modeļiem uz SPA2 automobiļu arhitektūras bāzes, būs papildinātas ar funkcijām, kas nodrošinās autonomu braukšanu bez pārraudzības tādās skaidri apzīmētās teritorijās kā šosejas un apvedceļi.

Volvo Cars uzskata, ka autonomā braukšana spēj radīt ievērojamus potenciālus ieguvumus satiksmes drošības jomā visai sabiedrībai kopumā, kad visi automobiļi brauks autonomi. Bet līdz tam brīdim šī tehnoloģija var atvieglot cilvēkiem braukšanas procesu, atbrīvojot tos no tādām apnicīgām darbībām kā bieža bremzēšana un braukšanas uzsākšana satiksmes sastrēgumos.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+