• Šobrīd

  weather img

  Rīga -13°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  5 neērti jautājumi par elektroauto

  Elektroauto
  Auto Bild
  Auto Bild
  16. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Grobiņas novads / Facebook
  Ilgtspējīgs, aizraujošs un videi draudzīgs – ar šiem argumentiem vien nepietiek, lai izskaidrotu patieso elektroauto vērtību un to nozīmību tuvākajā nākotnē. Joprojām ir vairāki neērti jautājumi, uz kuriem automašīnu entuziasti izvairās sniegt atbildes, neskatoties uz faktu, ka lielai daļai potenciālo elektroauto pircēju ir bažas attiecībā uz šo automašīnu iegādi. Aicinām iepazīties ar populārākajiem mītiem par elektroauto, kurus skaidro e-mobilitātes eksperts Matīss Zemītis.

  Elektrisko automobiļu apkopes ir sarežģītas, nepieejamas un dārgas

  Nē – elektrisko automobiļu apkopes patiesībā ir krietni vienkāršākas un pieejamākas nekā automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, jo elektroauto vidēji ir vismaz septiņas reizes mazāk detaļu, kas nozīmē, ka ir mazāk potenciālu problēmu, kurām jāseko līdzi un laiku pa laikam jānovērš. Tas arī nozīmē, ka servisa centrs jāapmeklē retāk, kas arī ilgtermiņā būtiski samazina automašīnas uzturēšanas izmaksas. Tiek ietaupīta ne tikai nauda, bet arī samazināts vides piesārņojums.

  Kas var būt labāks par to? Var pat apgalvot, ka elektrisko automobiļu īpašnieki var aizmirst par regulāriem dīlera centru apmeklējumiem. Elektriskie automobiļi ir tik vienkārši un praktiski, ka ir pilnībā nepamatoti apgalvot, ka to apkopes un remonti ir sarežģīti, nepieejami vai dārgi.

  Ir grūti atrast uzlādes punktus

  Patiesībā uzlādes punkti ir krietni vien pieejamāki, nekā tas var šķist cilvēkiem, kuri ikdienā nepārvietojas ar automobiļiem. Salīdzinājumam, Latvijā kopumā ir 233 degvielas uzpildes stacijas un 140 ātrās uzlādes punkti, turklāt šo uzlādes punktu skaits šobrīd strauji palielinās. Mēs varam prognozēt, ka uzlādes punktu skaits drīzumā sasniegs un pārsniegs degvielas uzpildes staciju skaitu, kas nozīmē, ka uzlādes punktu būs vieglāk atrast nekā benzīntanku.

  Svarīgi arī norādīt, ka Latvijā uz galvenajiem lielceļiem ātrās uzlādes punkti ir izvietoti ik pēc 40 km, kas padara braukšanu ārpus pilsētām ērtāku. Cilvēki ikdienā vidēji nobrauc 50 km, kas nozīmē, ka automašīnu nav nepieciešams tik bieži lādēt, tāpēc pašreizējais uzlādes staciju skaits Latvijā jau ir vairāk nekā pietiekams, lai kliedētu bažas.

  Ar elektrisko automobili iespējamais nobraukšanas attālums samazinās, ja tas tiek lādēts pārāk bieži

  Tieši pretēji – elektriskajos automobiļos ir izmantoti litija jonu akumulatori, kam ir citāda uzbūve un tehnoloģija salīdzinājumā ar mobilo telefonu akumulatoriem. Šādus akumulatorus ir vēlams ik pa laikam uzlādēt, kā arī neatstāt pilnībā izlādētus.

  Lai nodrošinātu elektriskā automobiļa akumulatoru ilgtermiņa veiktspēju, elektroauto lietotājiem vajadzētu uzturēt akumulatoru uzlādes līmeni robežās no 20% līdz 80%.

  Akumulatorus uzlādēt pilnībā ieteicams garākiem braucieniem.

  Visiem Volkswagen elektrisko automobiļu akumulatoriem ir astoņu gadu vai 160 000 km garantija, kas ir visai svarīgi, jo vienas automašīnas vidējais garantijas periods nozarē ir vien pieci gadi.

  Svarīgi minēt, ka pat pēc astoņu gadu ilgas elektriskā automobiļa izmantošanas automašīnai joprojām būs vismaz 70% no sākotnējās akumulatoru ietilpības. Šāda garantija kliedē bažas par automašīnas akumulatora mūžu un sniedz papildu pārliecību par produktu un tā ilgtspējību.

  Elektriskā automobiļa lietošana sliktos laikapstākļos nav droša

  Automobiļa akumulators ir pilnībā izolēts, hermētiski noslēgts alumīnija kapsulā, tāpēc tas ir pilnībā drošs. Ar elektroauto var droši braukt sliktākajos laikapstākļos vai pat cauri dziļākām peļķēm.

  Gadījumā, ja automašīnas elektriskajā sistēmā tiek konstatēta tehniska problēma, augstsprieguma akumulators automātiski tiek atslēgts no augstsprieguma elementiem.

  Arī uzlādes process vētras laikā ir drošs – uzlāde tiks sākta vien pēc droša savienojuma izveides. Pirms šī procesa lādētājs pārbauda konkrēto avotu un cik daudz elektroenerģijas no tā var iegūt, tad veic apmaiņu starp komunikācijas blokiem un tiek sākta uzlāde.

  Elektriskais automobilis avārijas gadījumā ir bīstamāks

  Ja elektriskais automobilis aizdegas, tā akumulators deg ilgu laiku un to ir krietni grūtāk nodzēst, taču tas uzreiz neaizdegas un neeksplodē, kā tas var būt gadījumos ar iekšdedzes dzinēju automašīnām, tāpēc tas ir krietni drošāks. Visi Volkswagen ID sērijas automobiļi jau standarta aprīkojumā tiek piedāvāti ar dažādām drošības sistēmām, kuru mērķis ir samazināt negadījumu iespējamību.

  Svarīgi norādīt, ka elektrisko automobiļu vadītāju braukšanas stils ir mierīgāks ar tendenci braukt ekonomiskāk, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu augstu iespējamo nobraukšanas attālumu, jo tas arī ir atkarīgs no braukšanas stila. Krietni piesardzīgāka braukšana arī samazina negadījumu risku.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+