• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, A vējš, 2.57 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Speciāli aprīkots auto uzrauga, vai šoferīši ir iegādājušies OCTA – rezultāti nepārsteidz

  Auto apdrošināšana
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  25. aprīlis, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ilustratīvs foto
  Foto: Valsts policija
  Ilustratīvs foto
  Aprīļa mēnesī Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB), sadarbībā ar CSDD, īsteno sociālu kampaņu “Ja Tev nav OC/TA – nebrauc!”.

  Kampaņas ietvaros gan ar fotoradariem, gan ar specializēti aprīkotu transporta līdzekli tiek veikta satiksmes plūsmas kontrole visā Latvijā, lai noskaidrotu vai automašīnai ir derīga OCTA un tehniskā apskate. “Divu nedēļu laikā specializētais transportlīdzeklis pārbaudījis vairāk nekā 28 tūkstošus spēkratu, no kuriem 427 nav bijusi derīga OCTA, bet 397 – beidzies tehniskās apskates derīguma termiņš,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

  Kampaņas “Ja Tev nav OC/TA – nebrauc!” laikā vairāki fotoradari visā Latvijā veic OCTA un tehniskās apskates kontroli ārpuskārtas režīmā – t.i. neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma.

  Tāpat satiksmes plūsma (statistikas datu iegūšanai) tiek monitorēta ar specializētu transporta līdzekli, kurš aprīkots ar SIA “Jarva” izstrādātu  sistēmu “Eunomia Traffic”, kas veic vairāku objektu ātruma fiksēšanu kustībā, kā arī nodrošina 360 grādu video apstrādi un automātisko numuru zīmju atpazīšanu tiešsaistē.

  “Šobrīd LTAB apkopojuši datus no specializētā transportlīdzekļa, kas divu nedēļu laikā visā Latvijas teritorijā veicis satiksmes plūsmas kontroli, pārbaudot 28039 transportlīdzekļus. Iegūtie dati apliecina LTAB pirms kampaņas pausto statistiku, ka uz Latvijas ceļiem ir aptuveni 1 – 2% neapdrošināto transportlīdzekļu.

  Visvairāk – 1,91% neapdrošināto fiksēts Vidzemē, bet vismazāk (1,35%) – Latgalē. Specializētais transportlīdzeklis Kurzemē fiksējis 1,45% auto bez derīgas OCTA, bet Zemgalē tādu bijis 1,37%,” informē J.Abāšins.

  SIA “Jarva” valdes priekšsēdētājs Uģis Beļavskis norāda, ka SIA “Jarva” nedomājot piekritusi piedalīties šīs kampaņas īstenošanā, piedāvājot savu specializēti aprīkoto automašīnu: “Mums kā uzņēmumam ir svarīgi atbalstīt šo sociālo kampaņu, lai visi autovadītāji rastu priekšstatu par to, cik patiesībā ir automašīnu, kuras ceļu satiksmē piedalās bez OCTA vai tehniskās apskates, un, iespējams, daļai cilvēku liktu aizdomāties par to, kādas sekas tas var radīt.

  Mums pašiem likās ļoti interesanti uzzināt šo statistiku un vēlreiz pierādīt sev un citiem, ka mūsu radītais produkts “Eunomia Traffic”, kuru lieto arī Latvijas Valsts policija, ir mūsdienīgs, ērts un ātrs veids kā ceļu satiksmes uzraudzītājiem iegūt datus ar pievienotu vērtību.”

  Informatīvās kampaņas ietvaros tiek veikts arī plašs skaidrojošais darbs, skaidrojot, ka OCTA vai tehniskā apskate nav nevajadzīga formalitāte, ko valsts uzspiedusi autovadītājiem, bet gan drošības garants pašam autovadītājam, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem. Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses konta līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+