Vai šimpanzes māk gatavot ēst?

Māka gatavot un izjust prieku un baudu no ēdiena ir īpašības, kas piemīt tikai un vienīgi cilvēkiem. Nav iespējams agatavot maltīti bez intelekta, apgalvo zinātnieki. Taču uz Zemes ir vēl kāds, kura intelektuālais potenciāls ļauj iemācīties gatavot ēdienu.
Interesanti
Santa LV
29. novembris, 2018

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Jaunā pētījuma rezultāti, kuru veikuši zinātnieki no Hārvarda universitātes, liecina, ka tuvākie cilvēka evolucionārie radinieki – šimpanzes –, izvēloties starp svaigiem dārzeņiem un pagatavotiem uz uguns, priekšroku deva ceptajiem. Šimpanzes bija ar mieru pat gaidīt, kamēr dārzeņi izcepsies.

Turklāt pērtiķi prot arī paši pagatavot ēdienu! Primāti to pat dara, ja viņus nodrošina ar vienkāršām ierīcēm. Zinātnieki veikuši vairāk nekā desmit dažādus eksperimentus, un tie visi apstiprināja – šimpanzēm piemīt gandrīz visas kognitīvās iemaņas kulinārijā. Tas savukārt norāda uz to, ka līdzīgas iemaņas piemitušas arī šimpanzes un cilvēka kopīgajam radiniekam, kas dzīvojis pirms aptuveni 5–7 miljoniem gadu.

Zinātnieki norāda, ka mūsu senči (sākot no vertikāli staigājoša cilvēka) sākuši gatavot ēdienu pirms aptuveni diviem miljoniem gadu, tātad ilgi pirms Homo sapiens parādīšanās.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs