• Alūksnes pusē mistiski pazudis padomju piemineklis

    Piemineklis
    Ziņu aģentūra LETA
    26. augusts, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Publicitātes foto
    Alūksnes novada Alsviķu pagastā pazudis padomju un nacistisko režīmu slavinošs objekts, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

    Pašvaldība konstatējusi, ka pazudis Ministru kabineta noteikumos «Latvijas Republikas teritorijā esošo demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu saraksts» iekļautais demontējamais piemineklis Alsviķu pagastā, kaujas vietā, kur 1944.gada 15.janvārī Sarkanās armijas pirmās Latvijas partizānu brigādes ceturtās vienības atsevišķā vada partizāni sakāva vācu armijas soda ekspedīciju. Pieminekļa vietā palikusi tikai pamatne.

    Pašvaldība par konstatēto faktu ir noformējusi aktu un informējusi Valsts policiju, informē Aploka.

    Ministru kabineta noteikumos «Latvijas Republikas teritorijā esošo demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu saraksts» uzskaitīti deviņi demontējamie pieminekļi Alūksnes novadā, taču pašvaldības speciālisti ir apzinājuši vēl piecus pieminekļus Annas, Jaunannas, Liepnas, Pededzes un Zeltiņu pagastā, kurus ceturtdien Alūksnes novada domes sēdē nolemts demontēt.

    Vienu no demontējamajiem pieminekļiem pašvaldība nodos Latvijas Okupācijas muzeja fondā.

    Pašvaldība jau ir veikusi cenu aptauju par pieminekļu demontāžu, kurai atsaukušies divi vietējie uzņēmēji. Tuvākajā laikā plānots padomju un nacistisko režīmu slavinošos pieminekļus demontēt.

    Kā vēstīts, likuma «Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā» mērķis ir nepieļaut Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu un apdraudējumu; paust nosodošu nostāju gan pret PSRS, gan nacistiskās Vācijas prettiesisko okupācijas varu, īstenoto politiku un veiktajiem noziegumiem; veicināt sabiedrības izpratni par notikumiem Latvijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā un pēckara periodā, tādējādi stiprinot sabiedrības vēsturisko atmiņu; nodrošināt vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu – novērst nepatiesu, neprecīzu un neobjektīvu vēsturisko notikumu atspoguļojumu un godināt Latvijas tautas pretestību gan PSRS, gan nacistiskās Vācijas okupācijas varai.

    Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē