Ko darīt vīrietim, ja sieva ir sākusi dzert?

Viņa dzer, jo ir grūti – dzīve esot maita. No atklātas sarunas izvairās. Dzērumā rūgti nošļupst, ka frāzes par mīlestību, kas nekad nebeidzas, ir lielākais jebkad izdomātais bullshit. Ko darīt vīrietim, ja sieva ir sākusi dzert?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Stāsta
ILZE MAKSIMA,
narkoloģe, KBT terapeite

Ja alkohola problēmas ir sievietei, deviņi no desmit vīriešiem visdrīzāk aizies un varbūt tikai viens paliks un centīsies palīdzēt.

«Ir ļoti augsta varbūtība, ka attiecības, kurās sievietei ir alkohola problēmas, izirs,» atzīst narkoloģe Ilze Maksima. «Sieviešu alkoholisms ir skarbs. Problēma slēpjas ļoti atšķirīgajos alkohola izraisīto traucējumu attīstības mehānismos. Šobrīd, kad visur tiek meklēta dzimumu līdztiesība, jāatceras, ka sievietes un vīrieša organisms darbojas atšķirīgi. Ja vīrs un sieva mēģina iedzert un visu baudīt līdzvērtīgi, ir risks, ka sieviete kļūs atkarīga ātrāk – viņai ātrāk radīsies fiziskās vai psiholoģiskās veselības problēmas. Turklāt jāņem vērā iedzimtība – Latvijā retā dzimtā vēsturiski nav bijis problēmu ar alkoholu,» skaidro narkoloģe. 

Sievietes organismā alkohols tiek metabolizēts citādi – tajā ir mazāk ūdens, vairāk taukaudu, mazāk dažādu enzīmu, tāpēc sekas ir atšķirīgas. Nereti vīrietis var pat īsti nepamanīt, ka sievas šķietami nevainīgā alkohola lietošana strauji pāraug reālās problēmās. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+