• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Skaidrs, Z/ZR vējš, 5.14 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Liepājas mūziķi jau koncertē — uzstāšanās notiek slepenībā!

  Izklaide
  Gita Vīksne
  29. maijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: FACEBOOK, LIEPAJNIEKIEM.LV
  Kamēr Rīgas mūziķi lauza galvas, kā iekļauties valsts noteiktajos ārkārtējās situācijas ierobežojumos, liepājnieki jau sākuši muzicēt un daudz nesatraucas, ja uz koncertu pagalmā sanāk vairāk par 25 faniem.

  Ivo Fomins – Cilvēki ir izslāpuši pēc mūzikas

  «Liepāja parādīja, kā vajag darīt! Tās bija fantastiskas izjūtas,» pēc pirmā īstā pandēmijas laika koncerta PDz sacīja mūziķis.

  «Jutos kā dzimšana dienā, kurā no visiem saņēmu tikai labus vārdus,» pēc koncertprogrammas Pilsētas serenādes pirmā koncerta Klaipēdas ielas iekšpagalmā Liepājā PDz sacīja mūziķis Ivo Fomins. Pagājušajā ceturtdienā viņš aizsāka 10 koncertu sēriju, ar kuru Liepājas mūziķi pilsētniekus priecēs līdz 10. jūnijam. Piecu nedēļu garumā desmit dažādos iekšpagalmos katru ceturtdienu un piektdienu uzstāsies Liepājā populāri mākslinieki.

  «Sākumā uz to skatījos mazliet skeptiski. Domāju – kas gan tādā pagalmā būs… Taču, sākot dziedāt, domas mainīju.

  Koncerta laikā mana dvēsele pacēlās virs ikdienišķā. Sanāca tik daudz cilvēku!

  Sēdēja uz balkoniem, stāvēja pie vaļā atvērtiem logiem, uz pagalmu plūda ļaudis no citām mājām. Līdzi dziedāja gan jauni, gan veci. Bija arī tādi, kas brauca garām ar mašīnām un, ieraugot mani, piestāja, lai pabaudītu koncertu pa auto logu. Jutu, ka cilvēki pēc tā ir ļoti izslāpuši. Jau vairākas nedēļas koncerti notiek tikai internetā vai televīzijā, bet cilvēki grib dzīvu mūziku,» teic Fomins.

  Par savu uzstāšanos viņš iepriekš nevienam neesot drīkstējis teikt. «Par koncertu jāklusē, lai izvairītos no lielām skatītāju masām. Arī koncerta laikā ik pēc pāris dziesmām atkārtoju: «Mīļie liepājnieki, lūdzu, ievērosim divu metru distanci! Pretējā gadījumā koncerts beigsies!» atceras Ivo un teic, ka klausītāji distanci ievērojuši.

  «Valstī noteiktais ierobežojums – ne vairāk kā 25 cilvēki – manuprāt, atteicas uz vietām, kur uzturas ilgstoši. Šajā gadījumā cilvēki visu laiku nāca un gāja.

  Ja ģimenē ir četri cilvēki, viņi taču drīkst stāvēt kopā!

  Un otra ģimene ir divus metrus tālāk. Visi bija izretinājušies,» stāsta Ivo. «Biju plānojis spēlēt 40 minūtes, bet viss izvērtās stundu. Paldies Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldei, kas šādi atbalsta savus mūziķus. Tas ir ļoti patīkami,» atzīst Ivo.

  «Nevaru teikt, ka šobrīd jūtos slikti. Man ir nelieli uzkrājumi. Sievai ir darbs, un arī es piestrādāju pa sargu,» neslēpj Fomins. «Tiem, kam ir māja, darba nekad netrūkst. Te jānopļauj zāle, te kaut kas jāpielabo. Neesmu liels apkārt klīdējs, tāpēc labprāt biju mājās arī pirms krīzes. Taču ir bēdīgi, ka šobrīd visi koncerti atcelti. Biju plānojis rudenī laist klajā jaunu albumu, diemžēl septembra koncertus jau esmu pārcēlis uz janvāri un martu. Vēl domāju, ko darīt ar koncertiem oktobrī un novembrī,» teic Fomins.

  Kaspars Vārpiņš – Policija visu kontrolē

  «Policistiem bija dots uzdevumus – ja cilvēki neievēro distanci, koncertu var pārtraukt,» saka Liepājas Pašvaldības policijas pārstāvis.

  «Par šiem koncertiem var uzzināt, tikai pieslēdzoties tiem interneta tiešraidē vai arī izdzirdot kādu dziedam aiz loga,» PDz saka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš. «Katrs koncerts ir pārsteigums. Organizatori gan gribēja dienu pirms koncerta informēt tuvāko māju iedzīvotājus, taču policija nosprieda, ka tā nebūs laba ideja,» stāsta Vārpiņš un uzsver, ka visus koncertus klātienē uzraudzīs Liepājas pilsētas pašvaldības policija.

  Apskatot pirmā koncerta ierakstu, redzams, ka to apmeklējuši vairāk nekā 25 klausītāji.

  «Bet visi taču stāvēja ar lieliem attālumiem! Šie pasākumi tiek taisīti plašās vietās, lai cilvēkiem būtu iespēja izretināties. Bija vairākas grupiņas, un katrā cilvēku skaits nepārsniedza 25. Pirms tam arī māksliniekiem piekodinājām, lai ik pa brīdim atgādina par distanci,» saka Vārpiņš.

  Uldis Sesks – Varam atļauties rīkot šādus pasākumus

  «Pie mums nav tik milzīgas cilvēku koncentrācijas kā Rīgā,» lēmumu rīkot koncertus pagalmos laikā, kad koronavīruss vēl nav uzvarēts, pamato Liepājas vicemērs.

  «Mācāmies pielāgoties šodienas apstākļiem, un, ja kalns nenāk pie Muhameda, tad Muhameds iet pie kalna,» par koncertu pandēmijas laikā PDz saka Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks.

  «Es šo koncertu noskatījos interneta tiešsaistē, un varu atklāt – ideja par to gaisā virmoja jau sen. Kurš pirmais tās sēklu iesēja zemē, man ir grūti teikt. Liepājā – mūzikas un kultūras vidē – visas idejas tiek ģenerētas kopā,» teic Sesks un piebilst, ka koncerti liepājnieku māju pagalmos nav vienīgā izklaide, kas šajā vasarā plānota Liepājā.

  «Jau vairākus gadus klausītāju iemīļoti ir Lake Music koncerti, kas uz peldošas skatuves notiek Liepājas ezerā. Atbilstoši valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem koncerta baudītāju laivām un katamarāniem šogad būs jāievēro divu metru distance. Tiek apsvērtas idejas arī par aktīvās atpūtas pasākumiem Liepājas ģimenēm,» stāsta viņš.

  Vaicāts, vai liepājnieki nebaidās no ļaunā vīrusa, Sesks pavēsta: «Liepāja nav ne Rīga, ne Roma. Pie mums nav tik milzīga cilvēku koncentrācija. Mēs varam atļauties rīkot šādus pasākumus, jo zinām – liepājnieki spēs ievērot šobrīd tik svarīgo divu metru distanci.»

  Ainara Virgas uzstāšanos apturēja policisti

  «Policijas vīri man pavēstīja, ka nekāda koncertēšana bez iepriekšējas saskaņošanas nav atļauta,» grupas Līvi mūziķis atklāj, kā aprīļa beigās izgāzās iecere uzstāties kādā no Liepājas pagalmiem.

  «Manai mammai bija dzimšanas diena, un es biju izdomājis nodziedāt pie viņas balkona vienu dziesmu,» stāsta Ainars Virga, kurš mammai izpildīja grupas Līvi dziesmu Zelta sirds. Septiņu sveicēju, kas pie balkona bija sastājušies ar divu metru distanci, dziedāšana jubilāri patiešām aizkustināja. Tas mūziķi iedvesmoja iepriecināt vēl kādu.

  «Nolēmu turpat pie mājas uzspēlēt mazu koncertiņu,» atceras Ainars, kuram palīgā nāca dēls Rūdis.

  Uzstāšanās bija iecerēta, izmantojot ģitāru, mikrofonu un tumbu. «Kamēr vilku elektrības vadu līdz mājas pagalma vidum, kāds jau bija paziņojis policijai. Viņi ieradās un jautāja, vai šis koncerts ir saskaņots,» stāsta mūziķis. «Policisti pavēstīja, ka nekāda koncertēšana bez iepriekšējas saskaņošanas nav atļauta. Arī miera laikos vispirms vajadzīga atļauja. Lai gan viss, ko vēlējos, bija mazliet uzspēlēt cilvēkiem par prieku,» norāda Virga. «Policisti mums ar dēlu pajautāja mūsu datus, un mēs šķīrāmies kā draugi,» atceras mūziķis.

  Viņš priecājas, ka nenotikusī uzstāšanās pagalmā tomēr būs, šoreiz – iepriekš saskaņota. «Es arī esmu uzaicināts uzstāties Liepājas koncertu sērijā,» atklāj Virga un slavē Liepājas kultūras dzīves organizētājus, kas par uzstāšanos sola arī nelielu honorāru. «Tie esot ap simts eiro. Forši, ka mūziķiem šajā situācijā nav jāuzstājas arī bez maksas,» teic Virga.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+