• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Viegls lietus, D vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Finansiste Ilze Jurkāne: Būtu skaisti, ja man būtu bērni

  Privātā Dzīve
  Gita Vīksne
  26. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ilze Jurkāne (pa labi) ar Madaru Mančinsku, kuru uzskata par savu krustmeitu.
  Foto: F64
  Ilze Jurkāne (pa labi) ar Madaru Mančinsku, kuru uzskata par savu krustmeitu.
  Noskatījusies izrādi Tukšais zieds, kurā atainota sievietes sāpe, nespējot laist pasaulē bērnu, finansiste bija vaļsirdīga – šī tēma viņu uzrunā ļoti personīgi.

  «Esmu sieviete, kurai savu bērnu nav, bet ir 19 krustbērni un mazbērni. Tas, ka bērnu nebūs, nebija apzināts lēmums. Tā vienkārši notika. Būtu bijis skaisti, ja man būtu bērni. Tomēr mana dzīve ir ļoti piepildīta,» pēc spāņu rakstnieka Federiko Garsijas Lorkas lugas Tukšais zieds (Jerma) pirmizrādes sacīja finansiste, kulinārijas raidījumu vadītāja un grāmatu autore Ilze Jurkāne. Izrādes aprakstā vēstīts, ka vārds Jerma spāņu valodā nozīmē tukšziede – arī sieviete, kurai nav bērnu.

  «Ināras Sluckas režija ir ģeniāla, un Edvīna Raupa tulkojums – fantastisks. Domāju, tas ir aktuāls temats arī mūsdienās. Varbūt sieviete šodien nepārdzīvo tā kā pagājušā gadsimta 30. gados, kad Federiko Garsija Lorka šo lugu rakstīja. Tolaik sievietei bez bērniem īstas dzīves nemaz nebija. Tagad mums ir izvēle – sākot ar to, ka iespējams izsargāties, un beidzot ar to, ka sieviete var laist pasaulē bērnu, būdama arī bez vīra,» pārdomās dalījās Ilze.

  «Pazīstu sievietes, kas nevēlas bērnus. Domāju, tās, kas pašas to izvēlas, nav nelaimīgas. Manuprāt, daudz vairāk nelaimīgu sieviešu ir starp tām, kurām bērni ir, kuras viņu dēļ upurē savu izaugsmi. Un viņas patiešām cieš,» atgādināja Ilze.

  «Šīs izrādes traģēdija slēpjas tajā, ka sieviete ļoti gribēja bērnu, un būtībā viņas vīrs viņu piekrāpa. Ar to, ka apprecēja sievu, apzinoties, ka nedos viņai bērnu. Vīrs bija nacistisks egoists, kurš cerēja, ka viņš būs bērns, par kuru sieva gādās. Tieši to daudzi vīrieši vēlas arī mūsdienās. Viņi grib otru mammu, kas viņam paijās galviņu,» sprieda viņa.

  «Man ir tā laime, ka trīs reizes es esmu bijusi oficiāli precējusies, un no visiem vīriem man ir audžubērni. Tāpēc esmu tiešām īsta vecmāmiņa. Pavadu ļoti daudz laika ar manu bijušo vīru bērniem, un man viņi ir ļoti tuvi. Nav jābūt bioloģiskajam vecākam vai vecvecākam, lai varētu bērnu no sirds mīlēt un par viņu rūpēties,» uzsvēra Ilze. «Man ir arī 19 krustbērni dažādos vecumos. Daļa dzīvo Amerikā, daļa – Latvijā. Piemēram, viena no manām krustmeitām ir teātra pētniece Ieva Struka, un viņas vīrs ir ģeniālais tulkotājs Edvīns Raups. Arī Madara, ar kuru kopā noskatījāmies pirmizrādi, ir mana krustmeita. Viņai ir laba karjera finanšu pasaulē, vīrs, bērni un plašs interešu loks,» lepojās Ilze.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+