Aicina pārgājienā iepazīt Latvijas gada ģeovietu — Vidzemes jūrmalas stāvkrastus

Dabas aizsardzības pārvalde un biedrība Zimeļvidzemes ģeoparks sestdien, 11. maijā aicina uz izzinošu pārgājienu, kas veltīts 2019. gada Latvijas ģeovietai – Vidzemes jūrmalas stāvkrastiem. Jau divpadsmito reizi gada ģeovietas tituls tiek piešķirts ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas īpašajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Šogad dabas eksperti izvēlējušies Vidzemes jūrmalas stāvkrastus, kas atrodas Rīgas līča austrumu krastā, Salacgrīvas novadā.
Aktīvā atpūta
Santa LV
7. maijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Veczemju klintis

Šī ir vienīgā vieta pie Baltijas jūras, kur kraujās atsedzas devona smilšakmeņi. Stāvkrasti pilnībā ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, bet nozīmīgākie posmi ir atzīti par ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem – Ežurgu klintis un Veczemju klintis.  Aktīvie krasta erozijas procesi Vidzemes stāvkrastu ainavu padara dinamiskus un krāšņu visos gadalaikos, tāpēc teritorija ir iecienīts galamērķis, uzsver Pārvaldes eksperts, ģeologs Dainis Ozols.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina apmeklēt Vidzemes jūrmalas stāvkrastus un arī atgādina ievērot principu – #Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!

Pārgājienu 11. maijā vadīs ģeologi – Latvijas Universitātes un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, pasākums ir bez maksas un uz to aicināts ikviens interesents.

Praktiska informācija par pārgājienu:

Pulcēšanās un pārgājiena sākums: atpūtas vietā Vasas, Salacgrīvas novadā.

  • Plkst. 11:00 –11:30 automašīnu pārbraukšana uz galapunktu un autovadītāju atvešana atpakaļ.
  • Plkst. 11:30–14:30 pārgājiens gar jūras krastu ar speciālistu stāstījumiem par krastu ģeoloģiskajiem procesiem, klintīm, akmeņiem. Maršruts (7km): Vasas – Ķurmjrags – Ežurgu un Zivtiņu klintis – Rankuļrags – Veczemju klintis.
  • Plkst. 14:30–15:00 Pasākuma noslēgums. Gada ģeovietas 2019 informācijas stendu atklāšana.

Galapunktā, kempingā Veczemju klintis, darbosies kafejnīca, un pasākuma dalībniekiem automašīnu novietošana būs bez maksas.  Pasākuma dalībniekus aicinām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lielākā daļa maršruta vedīs pa smilšainu pludmali, bet būs arī akmeņaini posmi. Līdzi jāņem dzeramais ūdens un uzkodas pēc saviem ieskatiem.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs