9 ieteikumi, kā bērniem saturīgi pavadīt ziemas brīvlaiku

Ģimene
Santa.lv
Santa.lv
20. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ja vien ziemas brīvlaikā būtu sniegs, tad ilgi nebūtu jāprāto, ko darīt brīvdienās. Taču šogad ziema mūs nav pārāk lutinājusi ar sniegu un šķiet, ka plāns saturīgai laika pavadīšanai tomēr būs nepieciešams.

Pikoties, celt sniegavīrus, vizināties ragavās, taisīt sniega eņģeļus – Lība uzskaita daudzās nodarbes, kas darāmas, ja brīvlaikā sagaidītu sniegu. Klāvs savukārt slēpotu, snovotu un slidotu. Tā kā sniegu tik drīz nesola, Rimi Bērniem eksperti Klāvs un Lība Smildziņi sagatavojuši dažādus brīvlaika pavadīšanas ieteikumus ko darīt, ja sniegu nesola.

 1. Uz zoodārzu ziemā.
  Uz zoodārzu ierasts doties vasarā, taču ir vērts turp doties arī ziemā, jo ir dzīvnieki, kuru krāšņumu var novērtēt tieši aukstajā gadalaikā. “Tikai ziemā, šķiet, var ieraudzīt, cik krāšņa ir polārlapsa un cik koši ir sarkanie vilki,” prāto Lība, piebilstot, ka zoodārza apmeklējums ir vērtīgs arī ar to, ka vairākas stundas tiks pavadītas, pastaigājoties ārā. Kā ierasts, arī šogad no 20. decembra līdz 26. janvārim norisināsies Ziemas naktis zoodārzā, kuru ietvaros dārzā varēs uzturēties līdz pat plkst. 21.00.
 2. Ziemassvētku filmu vakars.
  Lība un Klāvs iesaka ģimenes vai draugu lokā sarīkot tematisku filmu vakaru. “Noskaņas radīšanai iesaku pagatavot kakao un uzcept piparkūkas,” rosina Lība. Ziemassvētku filmu klāsts ir plašs, piemēram, komēdijas – režisora Džona Favro Elfs un Rona Hauarda Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus.
 3. Vakariņu gatavošana vecākiem.
  “Vecāki noteikti priecāsies, ja darba dienu vakaros sagaidīsiet viņus mājās ar vakariņām! ir daudz ēdienu recepšu, kas ir pa spēkam arī skolas vecuma bērniem,” stāsta Lība, norādot, ka arī abi ar Klāvu ir i jau šo to zmēģinājuši.
 4. Grāmatu lasīšana.
  “Reizēm ir slinkums pieķerties grāmatas lasīšanai, taču, kad tā izlasīta, ir gandarījums,” atzīst Klāvs un iesaka brīvlaikā izlasīt vismaz vienu grāmatu. Gan tāpēc, ka tas ir patiesi saturīgi pavadīts laiks, gan arī tāpēc, ka noderēs skolas vajadzībām. Viņaprāt, galvenais ir atrast tādu grāmatu, kas aizrauj. Klāvs šobrīd lasa Agatas Kristi kriminālromānus, savukārt Lība – Irēnes Cimmermanes Mis Edisona. Mūsu ģeniālā, ķertā skolotāja. Lība brīvlaikā plāno sarīkot grāmatu mainīšanos ar draudzenēm – viņasprāt, šis ir labs veids, kā nekļūdīties interesantas grāmatas izvēlē.
 5. Mūzikas izlases veidošana.
  “Lai svētku reizēs nebūtu jālauza galva, kādu uzlikt mūziku, brīvlaikā var uztaisīt ģimenes Ziemassvētku mūzikas izlasi. To var darīt šādi – atlasa katra ģimenes pārstāvja mīļākās dziesmas, kas asociējas ar Ziemassvētkiem, un šo izlasi saglabā, piemēram, mūzikas straumēšanas vietnē Spotify,” iesaka Lība.
 6. Ekskursija pa Latviju ziemā.
  Latvija ir skaista ne vien vasarā, bet arī ziemā! Tāpēc kādā no ģimenes brīvdienām ir vērts doties ekskursijā pa Latviju. “Piemēram, vai esat izstaigājuši vienu no tradicionālajiem galamērķiem – Līgatnes dabas takas, kad kokos nav lapu?” jautā Klāvs un Lība.
 7. Virtuālās spēles kopā ar tēti vai mammu.
  “Lai pieaugušie saprastu, kāpēc mums, bērniem, tik ļoti patīk spēlēt virtuālās spēles, jāuzaicina mammu un tēti uzspēlēt kopā! Jāierāda, piemēram, kā Minecraft var uzbūvēt savu sapņu māju,” iesaka Klāvs.
 8. Akvaparka apmeklējums.
  Taču, ja ziemas drēgnums licis par sevi manīt, mazie eksperti iesaka doties tur, kur vasara valda visa gada garumā – uz akvaparku. “Kārtīga izpeldēšanās, pirtis un citas piedāvātās izklaides iespējas vairos prieku gan bērniem, gan viņu vecākiem!” stāsta eksperte Lība.
 9. Piedalīšanās labdarības akcijās.
  “Ziemassvētki ir lielisks laiks, lai novērtētu to, kas patiesi svarīgs,” noslēdz Klāvs un Lība, iesakot ziedot savu laiku, naudu vai kādas citas noderīgas dāvanas un uzburt svētku sajūtu arī līdzcilvēkiem, kuriem dzīvē nav tik ļoti paveicies. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+