Bērnu slimnīca piedāvā attālinātās konsultācijas

Slimību ABC
6. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Freepick
Ārsti turpina savu darbu, mainās vien komunikācijas forma – turpmāk Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) nodrošinās konsultācijas arī attālinātā formātā (telefoniski vai video saziņā). Pirmās nedēļas laikā sniegtas jau 564 attālinātas konsultācijas.

Attālinātajā vizītē, izmantojot video saziņas līdzekļus, ja tādi ir pieejami, var redzēt un dzirdēt savu ārstu, kā arī aprunāties ar viņu par esošo situāciju. Ārsti var izrakstīt elektronisko recepti un konsultanta slēdzienu. Gadījumā, ja ārsts uzskatīs, ka tiešām ir nepieciešama vizīte klātienē, tā tiks noorganizēta, atkarībā no slimnīcas iespējām un valstī noteiktajiem ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem.

Atsauksme no kāda pacienta mammas: “Paldies ārstam neirologam Jurģim Strautmanim un BKUS Klientu apkalpošanas daļai. Vakar tiku informēta, ka vizīte valsts ārkārtas situācijā nenotiks, bet ir iespējama attālināta konsultācija. Šodien ar ārstu notika attālinātā konsultācija. Jauna pieredze gan mums, gan ārstiem. Tas ir kas jauns un nebijis mūsu ikdienā, bet jau tagad izdaru vienu ļoti pozitīvu secinājumu – ietaupījās degviela un došanās līdz ārstam. Iespēju robežās, izvērtējot, varbūt var ko šādu arī atstāt pēc ārkārtas situācijas beigām? Paldies par šo doto iespēju! Es saņēmu atbildes par bērna turpmāko ārstēšanu. Lai Jums visiem veselība un darba prieks nerimst!”

Telefoniska saruna biežāk tiks izmantota hronisko pacientu konsultācijām, lai vecāki un ārsti būtu droši, ka pacients saņem nepieciešamās zāles. Hronisku slimību ārstēšana pārtraukta netiks, bērni saņems ārstēšanu, kā nozīmēts. Kopīgi radīsim labāko risinājumu šopavasar paredzēto regulāro izmeklējumu plānošanā.

Iepriekš lūdzam sagatavoties konsultācijai un pierakstīt sev svarīgāko informāciju (sūdzības, lietas, kas uztrauc, bērna svaru, augumu, iepriekš veiktos izmeklējumus), lai saruna notiktu efektīvāk un raitāk.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+