9.-12. klašu jauniešus aicina piedalīties bezmaksas meistarklasēs par filmu veidošanu

Interesanti
27. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Jau šo sestdien, 29. jūnijā, sāksies bezmaksas radošās darbnīcas “Taisām kino kopā!” Rīgas 9.-12. klašu audzēkņiem par filmu veidošanu, kur jaunieši iegūs pamatzināšanas par dažādām profesijām filmēšanas laukumā, uzzinās par iespējām darboties kino industrijā, nofilmēs savu filmu un demonstrēs to saviem draugiem kinoteātrī.

“Projekta mērķis ir sniegt ieskatu visos filmas uzņemšanas posmos un iepazīstināt ar dažādām kino profesijām,” stāsta viens no pasniedzējiem – režisors un producents Staņislavs Tokalovs, “cilvēki reizēm pat nenojauš, cik daudz dažādu profesiju ir nepieciešams, lai uzņemtu filmu: mākslinieki, grimētāji, aktieru atlases speciālisti, administratori un daudzi citi. Uz radošajām darbnīcām tiek aicināti jaunieši, kurus interesē jebkura profesija filmu veidošanas nozarē.”

Projekts ir tendēts uz Rīgas skolu 9.-12. klašu skolēniem, kad pusaudži un jaunieši ir profesijas izvēles priekšā. Meistarklasēs dalībnieki tiks teorētiski un praktiski iepazīstināti ar dažādām profesijām filmu uzņemšanā, ar filmas uzņemšanas procesu – sākot no sagatavošanās posma – scenārija uzrakstīšanas, aktieru atlases, filmēšanas komandas formēšanas, līdz filmas uzņemšanas etapam augsti kvalificētu, pieredzējušu pasniedzēju vadībā. 

Jaunieši tiksies ar profesionāļiem, kas darbojas kino jomā – aktieriem, mākslieniekiem, režisoru, skaņu režisoru, operatoru, producentu, kino festivālu rīkotāju u.c.

Noslēgumā tiks nofilmēta īsfilma, kuras scenāriju, uzņemšanu, montāžu un filmas sagatavošanu demonstrācijai īstenos paši jaunieši pasniedzēju vadībā, tā izmēģinot savas spējas un pielietojot iegūtās teorētiskās zināšanas filmu veidošanā praktiski. Filma tiks demonstrēta kinoteātrī dalībnieku vienaudžiem, draugiem, ģimenes locekļiem un visiem interesentiem.

 Radošo darbnīcu pasākumi notiks visas vasaras garumā, pirmā tikšanās – 29. jūnijā, pamatskolas “Rīdze” telpās. Kopumā radošajās darbnīcās tiek uzņemti 60 dalībnieki, apkopojot eseju konkursa rezultātus. Projekts tiek īstenots jau sesto gadu.

Lai kļūtu par meistarklašu dalībnieku, ir jāpiedalās ESEJU KONKURSĀ:
1. Ir jāuzraksta eseja “Kāpēc es gribu strādāt kino”. Esejas apjoms – ½-1 lpp. A4 formātā. Titullapā jānorāda kontaktinformācija: 
         - esejas autora vārds, uzvārds, skola, klase, tālruņa numurs, e-pasta adrese,
         - viena no vecākiem vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese.
2. Eseja kopā ar titullapu ar kontaktinformāciju jānosūta uz e-pastu: taisamkino@gmail.com līdz 2019. gada 28. jūnijam plkst.15.00.
3. Konkursa rezultāti tiks paziņoti visiem atlases kārtas dalībniekiem personīgi. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+