• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C

  9.-12. klašu jauniešus aicina piedalīties bezmaksas meistarklasēs par filmu veidošanu

  Interesanti
  27. jūnijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Jau šo sestdien, 29. jūnijā, sāksies bezmaksas radošās darbnīcas “Taisām kino kopā!” Rīgas 9.-12. klašu audzēkņiem par filmu veidošanu, kur jaunieši iegūs pamatzināšanas par dažādām profesijām filmēšanas laukumā, uzzinās par iespējām darboties kino industrijā, nofilmēs savu filmu un demonstrēs to saviem draugiem kinoteātrī.

  “Projekta mērķis ir sniegt ieskatu visos filmas uzņemšanas posmos un iepazīstināt ar dažādām kino profesijām,” stāsta viens no pasniedzējiem – režisors un producents Staņislavs Tokalovs, “cilvēki reizēm pat nenojauš, cik daudz dažādu profesiju ir nepieciešams, lai uzņemtu filmu: mākslinieki, grimētāji, aktieru atlases speciālisti, administratori un daudzi citi. Uz radošajām darbnīcām tiek aicināti jaunieši, kurus interesē jebkura profesija filmu veidošanas nozarē.”

  Projekts ir tendēts uz Rīgas skolu 9.-12. klašu skolēniem, kad pusaudži un jaunieši ir profesijas izvēles priekšā. Meistarklasēs dalībnieki tiks teorētiski un praktiski iepazīstināti ar dažādām profesijām filmu uzņemšanā, ar filmas uzņemšanas procesu – sākot no sagatavošanās posma – scenārija uzrakstīšanas, aktieru atlases, filmēšanas komandas formēšanas, līdz filmas uzņemšanas etapam augsti kvalificētu, pieredzējušu pasniedzēju vadībā. 

  Jaunieši tiksies ar profesionāļiem, kas darbojas kino jomā – aktieriem, mākslieniekiem, režisoru, skaņu režisoru, operatoru, producentu, kino festivālu rīkotāju u.c.

  Noslēgumā tiks nofilmēta īsfilma, kuras scenāriju, uzņemšanu, montāžu un filmas sagatavošanu demonstrācijai īstenos paši jaunieši pasniedzēju vadībā, tā izmēģinot savas spējas un pielietojot iegūtās teorētiskās zināšanas filmu veidošanā praktiski. Filma tiks demonstrēta kinoteātrī dalībnieku vienaudžiem, draugiem, ģimenes locekļiem un visiem interesentiem.

   Radošo darbnīcu pasākumi notiks visas vasaras garumā, pirmā tikšanās – 29. jūnijā, pamatskolas “Rīdze” telpās. Kopumā radošajās darbnīcās tiek uzņemti 60 dalībnieki, apkopojot eseju konkursa rezultātus. Projekts tiek īstenots jau sesto gadu.

  Lai kļūtu par meistarklašu dalībnieku, ir jāpiedalās ESEJU KONKURSĀ:
  1. Ir jāuzraksta eseja “Kāpēc es gribu strādāt kino”. Esejas apjoms – ½-1 lpp. A4 formātā. Titullapā jānorāda kontaktinformācija: 
           - esejas autora vārds, uzvārds, skola, klase, tālruņa numurs, e-pasta adrese,
           - viena no vecākiem vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese.
  2. Eseja kopā ar titullapu ar kontaktinformāciju jānosūta uz e-pastu: taisamkino@gmail.com līdz 2019. gada 28. jūnijam plkst.15.00.
  3. Konkursa rezultāti tiks paziņoti visiem atlases kārtas dalībniekiem personīgi. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+