Cik ātri pēc slimošanas var atgriezties dārziņā?

Uz dārziņu pēc slimošanas
Zane Kazāka
6. novembris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Ja slimo pieaugušais

Ja ģimenē ir saslimis kāds no pieaugušajiem, viņš maksimāli jāizolē no pārējiem ģimenes locekļiem, it īpaši no bērniem. Realitātē tas var būt grūti izdarāmi vai pat neiespējami. Jebkurā gadījumā pārējiem ģimenes locekļiem pēc iespējas stingrāk jāievēro profilaktiskie pasākumi – bieži jāmazgā rokas, jāvedina telpas, nedrīkst lietot slimā cilvēka traukus un citus sadzīves priekšmetus.

Ja pieaugušajam ir kāda elpceļu slimība, bērns var profilaktiski lietot kādu vecumam piemērotu ziedi vai deguna aerosolu – deguna gļotādas aizsargfunkciju pastiprināšanai. Tā kā vīrusam sākumā ir inkubācijas periods, kad tas ar simptomiem nav vēl parādījis savu klātbūtni bērna organismā, drošāk ir bērnu arī šajā periodā uz dārziņu nevest – pilnīgi iespējams, ka viņš jau ir kļuvis par vīrusa pārnēsātāju, līdz ar to var inficēt arī citus bērnus.

4/4Ja slimo pieaugušais

Novērtē rakstu

Lasi citur

1 komentārs

Zvlkx
Viegli pateikt, ka ar iesnām bērnu uz dārziņu vest nevajag, bet vai ģimenes ārsti dod slimības lapu bērna vecākiem, ja bērnam ir iesnas bez temperatūras? Pie tam ir bērni, kam teju nepārtraukti aukstajā periodā ir iesnas, dažas dienas vairāk, tad kādu nedēļu mazāk, tad atkal vairāk, bet ne temperatūras, ne citu komplikāciju nav - tad viņus vispār nevar vest uz dārziņu?

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs