• Latvijas piekrastē izglābti trīs roņu mazuļi

  Daba un dzīvnieki
  Ziņu aģentūra LETA
  9. maijs, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Roņu dzimšanas sezonā Latvijas piekrastē izglābti trīs roņu mazuļi, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Santa Biseniece.

  Kā ik gadu, arī šajā pavasarī DAP aicināja iedzīvotājus ziņot par novārgušiem roņiem un atgādināja par pareizu rīcību, ronēnus sastopot. Lai gan ar katru gadu vērojama aizvien lielāka iedzīvotāju informētība un tiek saņemts arvien mazāk zvanu par roņiem, kuriem palīdzība nav nepieciešama, joprojām ir neliela sabiedrības daļa, kurā vērojama neizpratne par to, ka vesels ronis ir jāatstāj mierā un palīdzība tam nav vajadzīga un nereti var arī kaitēt.

  «Ceram, ka nākamajā pavasarī vairs neviens nevēlēsies ronēnus dzīt atpakaļ ūdenī, uzskatot, ka viņiem līdzīgi kā zivīm atrašanās ārpus ūdens var beigties letāli,» pauž pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa. Roņi ūdenī medī, savukārt uz sauszemes atpūšas, socializējas, dzemdē un audzina mazuļus. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka tie vērojami arī liedagā.

  Kopumā pārvalde šogad saņēma teju 200 telefona zvanus par ronēniem. Apzinot situāciju, palīdzība bija nepieciešama tikai trim roņu mazuļiem. Savainotie ronēni tika nogādāti Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tie speciālistu aprūpē atlabst, lai pēc laika atgrieztos savvaļā.

  Lielākoties Latvijas piekrastē sastopams pelēkais un plankumainais ronis, taču šogad novērots arī reti sastopamais pogainais ronis, kuru Latvijā līdz šim izdevies novērot vien pāris reižu.

  Ronēni līdz Rīgas jūras līča piekrastei lielākoties nokļūst no Igaunijas, informē DAP. Ziemā pelēko roņu mazuļi dzimst uz Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošiem ledus laukiem un līdz Latvijas pludmalei martā un aprīlī nokļūst peldus vai retos gadījumos uz dreifējošiem ledus gabaliem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē