• Rihards Lībietis izdevis otro oriģinālmūzikas albumu

  Mūzika
  Santa.lv
  Santa.lv
  7. novembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No publicitātes materiāliem
  Oktobra beigās izdots ģitārista un mūzikas autora Riharda Lībieša oriģinālmūzikas albums Līnijas un Miniatūras. Tajā iekļautas desmit instrumentālās kompozīcijas, kas radušās iedvesmojoties no postroka un filmu mūzikas.

  Skaņdarbos jūtama ietekme no tādu komponistu kā Tomasa Ņūmena (Thomas Newman), Oulavūra Arnaldsa (Ólafur Arnalds) un Tonija Andersona (Tony Anderson) darbiem. Tāpat mūzika idejiski līdzinās mūziķa iepriekš izdotajam albumam RL Elektronix.

  Skaņdarbu autors norāda: «Albumā iekļautā mūzika ir plaša, stilistiski vienota, bet ar atsevišķiem uzplaiksnījuma momentiem. Tā raksturo pēdējā gada notikumus un sajūtas – īpaši vientulību, nedrošību par nākotni un neskaidrību. Tajā pat laikā centāmies skaņdarbus veidot tā, lai tie sniedz klausītājiem uzlādējošu un iedvesmojošu emociju lādiņu, kas tomēr nav uzbāzīgs, bet ir jūtams un caurvij visas albuma kompozīcijas.' Mūziku raksturo arī tas, ka tā neiekļaujas konkrētās robežās. Viens no albuma veidotājiem bundzinieks Toms Kagainis atzīst, ka iespēja eksperimentēt bija tas, kas sniedza aizraujošu pieredzi: ''Kad tradicionālo instrumentu vidū sāka pietrūkt atšķirīgu tembru un nokrāsu, ierakstījām pat tējas paciņas, dakšas, paplātes un citus studijā atrodamus atribūtus.»

  Albumā skaņu daudzveidību kopā ar Rihardu Lībieti veido Toms Kagainis, čelliste Erna Daugaviete, pianists Matīss Repsis, flaustiste Ieva Rūtentāle, tāpat dzirdama arī Beātes Zviedres balss un Olgas Bučinskas vijoles spēle.

  Nosaukums Līnijas un Miniatūras radies kā atsauce uz līnijām, kas caurvij mūsu dzīvi – piemēram, nošu līnijas, elektrības vadi, cilvēka dzīves ceļš. Katrs skaņdarbs arī ir kā maza miniatūra – piedzīvojums ar stāstu, ko klausītājs var dažās minūtēs sajust, iepazīt un izbaudīt.

  Reizē ar albumu publicēts tā otrā singla Šķelšanās videoklips. Singls vēsta par vēlmi uz mirkli izrauties no rutīnas, paslēpties no sabiedrības un izmukt no pilsētvides, kā arī par to, ka, izvēloties paskatīties uz dzīves situācijām ar iekšēju mieru un no malas, problēmas bieži vien kļūst risināmākas un mazāk nozīmīgas.

  Albums ierakstīts studijā No Fuss Audio Tukumā, kā arī AMFO Music studijā Rīgā, tā skaņu ražisors ir Valērijs Černejs. Savukārt videoklips Šķelšanās tapis radošās apvienības Colortime studijā, sadarbojoties ar tās video mākslinieku Arvi Belovu.

  Līnijas un Miniatūras izdots digitālā formātā un dzirdams mūzikas straumēšanas vietnēs Spotify, Apple Music, YouTube un citās. 2022. gada pavasarī albumu plānots izdot ierobežotā daudzumā arī vinila plates formātā.

  Rihards Lībietis ir mūziķis un mūzikas autors, kurš regulāri uzstājas un sadarbojas ar dažādiem latviešu māksliniekiem un grupām, kā arī ir kvinteta Rihards Lībietis Orchestra izveidotājs, izpildītās mūzikas autors, kā arī producents un izdevējs visiem grupas albumiem. Rihards Lībietis komponē mūziku arī teātra izrādēm, laikmetīgās dejas uzvedumiem, kā arī īsfilmām un citiem notikumiem, tostarp festivālam Liepājas Mākslas forums radītajām horeogrāfes un režisores Kristīnes Brīniņas izrādēm, piemēra, Izdzīvot bērnus (2021) un izrādei-pastaigai Upe (2020).

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē