• Psihoterapeits: Videospēles var būt kvalitatīva iespēju relaksēties

    Sabiedrība
    Santa.lv
    Santa.lv
    14. oktobris, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs uzskata, ka videospēļu spēlēšana kopumā var kļūt par veidu, kā atpūsties un novirzīt domas no ikdienas darbiem, tiesa, ievērojot ieteicamo laiku, ko pavadīt pie ekrāna.

    Pandēmijas un sociālās distancēšanās laikā globālais datorspēļu aktīvo spēlētāju skaits pieauga gandrīz uz pusi jeb 46%. Statistika pierāda, ka videospēles ir kļuvušas par vēl vienu radošu izklaides un atpūtas veidu. 

    Cilvēka prāts neatpūšas, neko nedarot

    Laiks atpūtai ietekmē kvalitatīva darba izpildi, smadzeņu pārslodzi un spēju radīt jaunas idejas vai radošus projektus. Psihoterapeits norāda, ka smadzenes tāpat kā muskuļi nevar veikt sarežģītus uzdevumus bez apstājas un tām ir nepieciešams laiks, kad uzmanību novirzīt uz relaksējošām aktivitātēm.

    Zvilnēšana šūpuļtīklā ne vienmēr ir piemērotākais variants, jo smadzenes bieži turpina pārstrādāt informāciju, kas saistīta ar darba vai mācību pienākumiem – tādās reizēs tām var dot citu uzdevumu, kas palīdzētu pārslēgt uzmanību. Viens šāds piemērots veids, kā atslēgt domas no ikdienas pienākumiem, var būt videospēles. 

    Videospēles palīdz tikt galā ar stresu

    Pētījumā, kurā tika aptaujāti 1000 mileniāļi, noskaidrojās, ka 55% spēlē videospēles, lai atpūstos un mazinātu stresu, savukārt, 47% uzskata, ka videospēļu spēlēšana pozitīvi ietekmē viņu dzīvi un dod iespēju iegūt jaunus draugus ar kopīgām interesēm.

    “Datorspēles var sniegt pārliecību un sasniegumu sajūtu, kas var pietrūkt citos jauniešu dzīves aspektos,” stāsta Nils Konstantinovs. Ienirstot videospēļu pasaulē, iesācēji var apjukt plašajā piedāvājumā, tāpēc ir jāatlasa spēles, kas atbilst interesēm, dzīvesstilam vai vēlamajai tematikai. “Nav pamata domāt, ka spēlei jābūt kādā īpašā veidā saturiski vai vizuāli veidotai, lai tā būtu relaksējoša. Svarīgākais, lai tā būtu interesanta konkrētajam cilvēkam un atbilstu viņa temperamentam, jo dažiem piemērotāka būs aktīva vai sportiska spēle, bet citiem – meditatīva,” papildina psihoterapeits.

    Tehnoloģijas, kas nebojā redzi 

    Spēlētāju pieaugums ir rezultējies lielākos visas videospēļu nozares ieņēmumos – pavasarī videospēļu pārdošanas apjomi auguši līdz pat 60%.

    Attīstoties videospēļu piedāvājumam un daudzveidībai, spēļu entuziasti vēlas izbaudīt augstvērtīgu videospēļu kvalitāti. Datorspēles kļūst arvien kvalitatīvākas un vizuāli skaistākas, un viens no priekšnoteikumiem, lai pilnībā izbaudītu videospēļu stāstu, ir inovatīvs un pielāgots spēļu monitors. Īpaši ieteicams ir tāds, kam piešķirts Acu komforta (Eye care) sertifikāts. 

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē