Santa.lv
  • Izplata dzelteno brīdinājumu – Latvijai tuvojas pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm

  • SAGLABĀ RAKSTU
    22.08.2025
  • LETA
    LETA
    Foto: Unsplash
    Tuvākajās stundās vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

    Vējš negaisa laikā pastiprināsies līdz 15 metriem sekundē.

    Sinoptiķi par gaidāmo negaisu visā valsts teritorijā izplatījuši dzelteno brīdinājumu, kas ir spēkā no plkst.15 līdz plkst.23.

    Dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka iespēju robežās jāmeklē patvērums slēgtās telpās, bet āra aktivitātes tiks traucētas. Īpaši piesardzīgiem jābūt vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisa ietekmei, piemēram, mežos un atklātās teritorijās. Dažviet iespējami arī elektroenerģijas vai pakalpojumu traucējumi.

    Krasu vēja brāzmu gadījumā nolauzti koku zari, citi nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Lietusgāzes var izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos un zemāko teritoriju applūšanu. Braukšanas apstākļus uz ceļiem var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana.

    Pērkona negaisu var pavadīt arī krusa, radot bojājumus kultūraugiem. Šādos laikapstākļos jāparūpējas arī par mājdzīvniekiem, kurus apdraud pērkona negaiss.

    Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

    PV

    Aivars Pastalnieks

    Žurnāla «KLUBS» galvenais redaktors

    KLUBS: kaklasaite - nav obligāta, bet rezultāts - gan!

    Nav moralizēšanas un nav glazūras. Dažreiz pat nav komforta. Nesapucētas domas, dzīvesstils un bizness bez kaklasaites iztaisnošanas.
    Sarunas ar uzņēmējiem, politiķiem, sportistiem, kultūras cilvēkiem, kuri runā tieši valodu un ceļ valsti augšup. KLUBS meklē tos, kuri politikā un citās jomās dod rezulātu, spēlējot ne tikai pirmajā, bet arī otrajā un trešajā maiņā.
    Pieraksties jaunumiem un esi pirmais, kas uzzina par to, ko vīrieši bieži vien skaļi nesaka.

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Satura mārketings

    Lasi vēl

    Lasi vēl

    Jaunākie raksti