6. janvāris, 2021
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

ASV U-20 vīriešu hokeja izlasē otrdien Edmontonā tika kronēta par pasaules junioru čempioni.

Finālā amerikāņi ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) pārspēja vienaudžus no Kanādas.

Vadībā ASV izlase izvirzījās pirmā perioda 14.minūtē, kad pēc komandas biedra metiena nūju pielika Alekss Tarkots, kurš ievirzīja ripu vārtos. Jau otrā perioda pirmajā minūtē, kanādiešiem divreiz kļūdoties savā aizsardzības zonā un vārtsargam Devonam Levi pazaudējot skatienu uz ripu, čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Trevors Zegrass iebakstīja ripu vārtos – 2:0.

Izcilu spēli aizvadīja ASV vārtsargs Spensers Naits, kurš atvairīja visas 34 kanādiešu mestās ripas, kamēr Levi tika galā ar 19 raidījumiem. Naits un Levi katrs trīs čempionāta spēlēs palika «sausā».

Pirms tam cīņā par trešo vietu Somija ar rezultātu 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pieveica Krieviju. Somiem divreiz izcēlās Antons Lundels.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Zegrass, kurš kopā ar kanādieti Dilanu Kozensu un vācieti Timu Šticli veidoja turnīra simboliskās izlases uzbrucēju trijnieku. Aizsarga pozīcijās par labākajiem tika atzīti kanādietis Birrms Bouvens un soms Ville Heinola, bet par simboliskā sešinieka vārtsargu kļuva Levi.

19 gadus vecais Zegrass savā otrajā pasaules junioru čempionātā guva septiņus vārtus un 11 reizes rezultatīvi piespēlēja. Ar 20 piespēlēm un 27 punktiem viņš atkārtoja Džordana Šrēdera savulaik iespēto ASV izlasē, taču viņa tautietis šādu rezultativitāti iekrāja trīs junioru meistarsacīkstēs.

Pirms tam pusfinālos kanādieši ar 5:0 sagrāva krievus, bet amerikāņi ar 4:3 uzveica somus.

ASV jaunie hokejisti izcīnīja savu piekto čempiontitulu un tronī atgriezušies pēc četru gadu pārtraukuma. Pārliecinoši titulētākā izlase ar 18 zelta medaļām ir Kanāda.

Pasaules junioru čempionāts notika Rogers Place arēnā, kur mājas spēles aizvada NHL komanda Edmontonas Oilers.

Meistarsacīkstēs desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām katrā, aizvadīja viena apļa turnīru, labākajām četrām iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet piekto vietu ieguvējām čempionāts noslēdzās, jo šogad neviena no izlasēm nepameta elites divīziju.

Latvijas junioru izlase augstākajā divīzijā iepriekšējo reizi spēlēja 2017.gadā.