• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Olainfarm vērsies Valsts policijā par nodarītiem zaudējumiem vairāku miljonu apmērā

  Nauda
  Ziņu aģentūra LETA
  29. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Latvijas zāļu ražotājs AS Olainfarm vērsies Valsts policijā par nodarītiem zaudējumiem vairāku miljonu eiro apmērā, teikts kompānijas paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

  Lai pārbaudītu iepriekšējās augstākā līmeņa vadības īstenoto saimniecisko darbību un veikto maksājumu par mārketinga pakalpojumiem pamatotību, Olainfarm pēc procesa virzītāja pieprasījuma piesaistīja neatkarīgu, starptautisku revidentu, sacīts biržas ziņojumā.

  Revīzijā konstatēts, ka iepriekšējās Olainfarm amatpersonas 2017.gada sākumā uzņēmuma vārdā noslēgušas darījumu ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu Banestar Management Limited, kura rezultātā Olainfarm ir nodarīti zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā. 

  Biržas ziņojumā sacīts, ka Olainfarm par minēto faktu ir vērsusies Valsts policijā, ar lūgumu atzīt to par cietušo iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā. Aizdomīgie darījumi veikti no 2017. gada 2. janvāra līdz 2019. gada 4. aprīlim.

  Patlaban norit darbs, lai novērtētu iepriekšējās uzņēmuma vadības radīto zaudējumu apmēru, kas patlaban tiek lēsts ap 26 miljoniem eiro.

  Olainfarm biržas ziņojumā norāda, ka darbu uzņēmumā neturpina atsevišķi darbinieki, kas iesaistījušies iepriekš minētā darījuma slēgšanas un īstenošanas procesā. Iekšējo pārbaužu laikā tāpat ir konstatētas naudas līdzekļu izmaksas un to izmaksu mēģinājums, pamatojoties uz viltotiem dokumentiem. 

  Kā teikts biržas ziņojumā, 2017. gada noslēgumā uz viltotu dokumentu pamata ar tiem pašiem uzņēmuma vadošajiem darbiniekiem noslēgtas vienošanās par kompensācijas izmaksu darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumā, neatkarīgi no to izbeigšanas iemesla. Šādu izmaksu apmērs vienam darbiniekam svārstās robežās no 42 000 līdz 144 000 eiro. Arī par šo faktu Olainfarm ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu.

  Olainfarm biržas ziņojumā teikts, ka nolūkā gūt pārliecību par citu iepriekšējās augstākā līmeņa vadības slēgto darījumu tiesiskumu un atbilstību uzņēmuma interesēm zāļu ražotājs turpina īstenot iekšējās pārbaudes, izvērtējot arī citus iepriekšējās augstākā līmeņa vadības slēgtos un īstenotos darījumus.

  Uzņēmumā aģentūrai LETA neatklāja to, kuras tieši bijušās amatpersonas Olainfarm tur aizdomās par zaudējumu nodarīšanu.

  Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir SIA Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+