• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C

  Saslimšana ar Covid-19 konstatēta Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  2. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā četrām personām ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

  Jelgavas novada pašvaldība ir saņēmusi apstiprinājumu no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), ka četrām personām Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā ir apstiprinātas pozitīvas Covid-19 analīzes. Jelgavas novada pašvaldība ir rosinājusi veikt pasākumus iestādes klientu drošībai un organizējusi ēkas papildus dezinfekciju.

  Mediķi līdz šim allaž ir uzsvēruši, ka gados vecāki iedzīvotāji un cilvēki ar vājāku kopējo veselības stāvokli ir riska grupas, kurām Covid-19 ir visbīstamākais.

  Pašlaik pašvaldībai pieejamā informācija liecina, ka Covid-19 pozitīvas analīzes konstatētas trīs darbiniekiem un vienam no 30 iestādes klientiem. Pēc iestādes vadītājas sniegtā skaidrojuma, pirmdien, 30.martā, trim no iestādes klientiem bija paaugstināta temperatūra, bet, izsaucot neatliekamo medicīnisko palīdzību, vienu ar augstāko temperatūru un trokšņiem krūtīs aizveda uz slimnīcu, savukārt divus no klientiem atstāja iestādē, jo slimības simptomi, pēc mediķu teiktā, neliecināja par būtisku saslimšanu.

  Pēc Kaņepones stāstītā, iestādes vadītājas nemiers par klientu veselību rosināja viņu pieteikties SPKC uz nepieciešamajām analīzēm iestādes klientiem. Tās veiktas visiem klientiem un darbiniekiem, un, saņemot rezultātus, gūts apstiprinājums, ka viens no klientiem, kuru ātrās medicīniskās palīdzības brigāde izsaukuma laikā uz slimnīcu neaizveda, izrādījies ar Covid-19 pozitīvu rezultātu. Tostarp tāds pats rezultāts bijis trim darbiniekiem, lai gan nevienam no viņiem neesot bijuši «ne pat vismazākie simptomi sliktai pašsajūtai».

  Kaņepone piebilda, ka pašlaik arvien nav skaidrs, vai pozitīvu analīžu rezultāts nav arī klientam, kurš vests uz Jelgavas slimnīcu kā pacients ar trokšņiem krūtīs.

  Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs ģeogrāfiski ēku izvietojuma ziņā ir vienā ēku kompleksā ar Elejas pirmsskolas iestādi «Kamenīte». Abas iestādes darbojas atsevišķi, arī ārkārtas situācijas laikā pat ēkas savienojošais gaitenis netika izmantots, jo ēdināšanas korpusu bērnudārzs neizmantoja. Taču, apzinoties situācijas nopietnību, tie astoņi pirmsskolas vecuma bērni, kas līdz šim pirmsskolas iestādi apmeklēja, ir no iestādes izņemti un pirmsskolas iestāde «Kamenīte» uz divām nedēļām ar šodienu slēgta, pirms tam veicot dezinfekciju, skaidroja pašvaldības pārstāve.

  Arī ēkas otrā korpusā – Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā 3.aprīlī tiks veikts pilns dezinfekcijas process. Ar Covid-19 saslimušais klients ir izolēts atsevišķā telpā, kura aprīkota arī ar atsevišķu tualeti. Iestādes pārējās daļas darbība ir organizatoriski sarežģīta, jo iestādē vienlaikus uzturas gan «guļošie klienti», gan pārējie vecāka gada gājuma klienti, kas bijuši saskarē cits ar citu. Šajā situācijā operatīvi tiek izstrādāts gan klientiem, gan darbiniekiem saudzīgākais risinājums, stāstīja Kaņepone.

  Jelgavas novada pašvaldība norādīja, ka Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iespējās līdz šim neesot bijis saņemt tādu apģērbu, ekipējumu vai līdzekļus, kas pieejami, piemēram, medicīnas iestādēm, kas strādā tiešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem.

  Ņemot vērā slimības izplatību un pārnesi visdažādākajās sabiedrības grupās, pašvaldība, pārstāvot savu iestādi, sagaidītu Labklājības ministrijas metodiskos norādījumus, instrukcijas un valsts līmenī organizētu pasākumu kopumu, kā tieši organizēt darbu iestādē ar aprūpējamiem klientiem, sniegtu atbalstu profesionālu aizsargtērpu iegādē un sniegtu rekomendējošu palīdzību darba procesu nodrošinājumā uz visu iestādes karantīnas laiku, rosināja Jelgavas novada pašvaldības pārstāve.

  Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā uzturas 30 iemītnieki un darbā iesaistīti 37 darbinieki, kas strādā dažādās maiņās. Jau rīt plānots SPKC analīžu veikšanas process paplašinātam iestādes darbinieku lokam, konkrētiem šoferiem un ar iestādi saistītu darbinieku lokam, norādīja Kaņepone.

  Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ceturtdienas preses konferencē norādīja, ka SPKC ir informējis par šo notikumu, un šobrīd epidemiologi strādā, apzinot inficēto kontaktpersonas, attiecīgi pēc tam tiks lemts, cik plaši norobežojošie un karantīnas pasākumi būtu veicami.

  «Šī pieeja apsteidzoši veikt testus sociālās aprūpes centros ir ļoti svarīga, tā nes rezultātus. Jo agrīnāk mēs spēsim atklāt inficētus cilvēkus, jo īpaši tai saudzējamajā grupā, to vieglāk mēs tiksim cauri,» sacīja Viņķele.

  Savukārt valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» direktors Kristaps Keišs aģentūrai LETA pastāstīja, ka saistībā ar saslimšanām Elejā noteikta pašizolēšanās diviem VSAC filiāles «Ziedkalne» darbiniekiem – viena darbinieka dzīvesbiedre strādā Elejas aprūpes centrā, savukārt kādas citas darbinieces bērni ir nu jau slēgtā bērnudārza audzēkņi.

  Pēc Keiša teiktā, analīzes uz Covid-19 ņemtas arī vienam «Zemgales» darbiniekam, taču tās bijušas negatīvas.

  Jau ziņots, ka Covid-19 aizvadītajā diennaktī apstiprināta vēl 12 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 458 cilvēki. Iepriekšējā diennaktī veikti 1024 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 16 834 Covid-19 testi.

  Stacionēto Covid-19 pacientu skaits pēdējā diennaktī ir pieaudzis līdz 32, no viņiem 29 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs – ar smagu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+